Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 18 Май 2014 15:45 #20005

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 11944
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: mitko

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 18 Май 2014 16:47 #20011

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
Пожелавам на всички колеги тая година да се обзаведат с по едно такова Ферари sshy

Последна промяна: 18 Май 2014 16:48 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: preskouuu, mitko

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 18 Май 2014 17:04 #20013

• LeoS
  • LeoS's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 32
Slavitoooo писа:
Пожелавам на всички колеги тая година да се обзаведат с по едно такова Ферари sshy

А дано .....!
Но като гледам колко много колеги имаше на събора, ще е по-добре Ferrari да отворят завод в БГ .. :laugh:
Който, търси ... намира.

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 18 Май 2014 17:50 #20016

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
Следните потребители изказаха благодарности: mitko

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 18 Май 2014 18:34 #20020

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
Колегите които имат снимки и клипове от Събора да ги качват ! Утре ще продължим с по няколко снимки отразяването
и на останалите български и чуждестранни участници на Събора , но исках друго да ви кажа !!!

Гответе се за традиционният Бургаски Събор -
Крайморие 5,6 и 7 септември 2014 г. защото ще бъде много як
Следните потребители изказаха благодарности: preskouuu, mitko, emoxristov

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 00:09 #20035

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 10833
Благодаря на организаторите, за положените усилия!
Бих предложил, търговците и производителите, следващия път когато правят томболи, да бъдат по ескпедитивни и да не се губи ценно време! Почти целия ден в Събота, вместо да се правят презентации на апарати и тестове, се раздаваха рекламни материали, под формата на награди. Много по-полезно и интересно щеше да бъде, за аудиторията, да демонстрират възможностите на апаратите си, вместо часове наред, да раздават поименно чашки, флашки и торбички! Пък който иска чашка с реклама на даден апарат, да ходи да си вземе!
Освен това, е добре, производителите и търговците, да имат по една-две бройки от рекламираните апарати, лично имах голямото желание да закупя машинка от събора...
Последна промяна: 19 Май 2014 00:29 от kaveiros.
Следните потребители изказаха благодарности: ConceptionJunction

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 00:21 #20036

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930
kaveiros писа:
Бих предложил, търговците и производителите, следващия път когато правят томболи, да бъдат по ескпедитивни и да не се губи ценно време! Почти целия ден в Събота, вместо да се правят презентации на апарати и тестове, се раздаваха рекламни материали, под формата на награди. Много по-полезно и интересно щеше да бъде, за аудиторията, да демонстрират възможностите на апаратите си, вместо часове наред, да раздават поименно чашки, флашки и торбички! Пък който иска чашка с реклама на даден апарат, да ходи да си вземе!

Коя е тая жалка фирма дето ще раздава чашки ,флашки и торбички поименно ? Това направо е помиярско изпълнение .

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 00:34 #20045

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
В интерес на истината имаше хубави награди, просто м/у тях имаше и много пълнеж и мероприятието се проточи много. Аз не издържах и си тръгнах..
Освен това имаше награди само за притежатели на определена марка детектори, всички останали около 300 човека, чакахме поне час, да си раздадат наградите 10-тината притежателя! Цялата работа беше губене на време.
Събора си го представях по друг начин. Ако знаех щях да отида на бинго, а не на събор! Томболата е хубава инициатива, но да е в рамките до половин час!
Последна промяна: 19 Май 2014 00:51 от kaveiros.

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 01:12 #20059

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930
kaveiros wrote:
Освен това имаше награди само за притежатели на определена марка детектори, всички останали около 300 човека, чакахме поне час, да си раздадат наградите 10-тината притежателя! Цялата работа беше губене на време.

Аааааа за тая измекярска фирма ли ставало дума . :sick:

А тия изгорели XP-та целия свят ги видя колко струват .

Само аматиорска стока , дрънкулки , легенчета, глупости , зарибявки, печалбарска история и пародия .
Последна промяна: 19 Май 2014 01:23 от elmu007.

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 01:26 #20060

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Нямам цел да обиждам никой! Говоря общо, не само за една определена фирма! Успях да издържа представянето на 2 фирми, на втората си тръгнах, беше същата история, по нататък не знам, просто загубих интерес, беше доста досадно!
Пък и тази практика Елму, не не беше въведена от фирмата която споменаваш, просто беше възприета! Добре ще е това да не става традиция!
Последна промяна: 19 Май 2014 02:14 от kaveiros.

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 04:45 #20061

• ConceptionJunction
  • ConceptionJunction's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 434
kaveiros писа:

Рано или късно идва един ден, когато всички маски, легенди и митове падат, и на всеки сам разбира за какво става въпрос.

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 07:27 #20069

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
Прави сте и аз исках да гледам състезание - демонстрация на
производителите за това УС на БНФМ беше изготвил
www.metaldetecting.bg/index.php?option=c...3&Itemid=126&lang=bg
затова от дясната страна на трапа нямаше монтирани ПВЦ тръби очаквахме производителите да се договорят
за евентуално други дълбочини - имахме готовност да монтираме много бързо тръбите , имахме готовност също да предложим тест за бързина на детекторите !
Нито един производител не откликна за състезание при посочените условия от БНФМ
Така някой без да иска беше изпуснал едно малко телче между дъските точно в лявата страна над целите после някой беше напъхал монета на дъното на едната тръба и така нататък лошо нема все пак сме си Българчета .
Имаше нерегламентирани тестове на няколко места това всичкото се получава така защото производителите не са правили никога такива регламентирани демонстративни тестове - състезание пред толкова голяма публика камери и така нататък сценична треска страх ги e и аз ги разбирам .
Забравихте ли ,че до преди 2 -3 години ни беше страх да се съберем на едно място заедно с металдетекторите си , а сега се събираме от всички краища на България без страх . Така ще се получи и с производителите лека полека на следващите Събори ще има все повече публични демонстрации и тестове все повече производители ще преудолеят страха от многобройната публика , камери и свободно ще демонстрират способностите на детекторите си !
Последна промяна: 19 Май 2014 08:59 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: skita6t, yaponetsa, mitko, sdsds

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 10:03 #20071

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3242
Аз донякъде ги разбирам. Ми те от майлаб ги е страх да тестват да не би някоя гъдулка да покаже по добри резултати в някой отношения от тях и да се изложат пред широката аудитория, а кво остава за малките производители които се надяват да излъжат никой и друг надъхан клиент да си купи техен апарат на събора . :laugh:
Последна промяна: 19 Май 2014 10:44 от Nesho.

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 11:07 #20074

• Радо ВТ
  • Радо ВТ's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 374
Нерегламетирани тестове????? Нерегламентираните тестове показаха, че има хора които са дошли на събора за да се уверят в поведението на МД по своя заявка, а не както би им предложил производителя. Аз дойдох на събора с два въпроса,но си тръгнах с един положителен отговор и той е. Имаше само един металотърсач, който успя да засече два- три килограма монети на дълбочина 60см. и не само това, а ги засече и на 1 м и 20см двойно. За целта донесох оловната находка с история-монети с големина на Франц Йосиф и приблизителна дължина на вълната като на златото. Сам изкопах дупка в стената без да ви знам за регламента. Оказа се че съм надценил машинките. После се налагаше да ги повдигам за ха дано. Първите ги хванаха на 45-50 см. Обидно плитко. Върнах ги отново на 60 като направо вярвах че "сигнума" ще ги прегази, ама не стана. Kолегата нямал 3теКН. Другия с таблета които чу уж канта за сирене ми се изсмя и каза че е конструирал апарат за долната земя а не за монети. Сигурен съм че нямаше да има нищо напротив отгоре да им сложа капак от тенджера и той да демонстрира как го рисува или отхвърля като ценност. Не успяха и"нексуса"и "енигмата""деуса" и другата ми голяма надежда "тракиеца" Никой, докато не дойде една демонстрация която накара всички които я видяхме се споглеждаме. Няма да му правя реклама. Които го е заснел да го качва. Апарата беше купен веднага след шоуто. За всички апарати средата беше враждебна. Много не успяваха даже да грундират и това даде отговор и на вторият ми въпрос. Няма машинка, която да работи във враждебна среда на тази дълбочина и на такъв обем.
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 16,17 и 18 май 2014 с.Сливек Ловешко 19 Май 2014 11:22 #20075

• Nexus
  • Nexus's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 413
Muncho писа:
Нерегламетирани тестове????? Нерегламентираните тестове показаха, че има хора които са дошли на събора за да се уверят в поведението на МД по своя заявка, а не както би им предложил производителя. Аз дойдох на събора с два въпроса,но си тръгнах с един положителен отговор и той е. Имаше само един металотърсач, който успя да засече два- три килограма монети на дълбочина 60см. и не само това, а ги засече и на 1 м и 20см двойно. За целта донесох оловната находка с история-монети с големина на Франц Йосиф и приблизителна дължина на вълната като на златото. Сам изкопах дупка в стената без да ви знам за регламента. Оказа се че съм надценил машинките. После се налагаше да ги повдигам за ха дано. Първите ги хванаха на 45-50 см. Обидно плитко. Върнах ги отново на 60 като направо вярвах че "сигнума" ще ги прегази, ама не стана. Kолегата нямал 3теКН. Другия с таблета които чу уж канта за сирене ми се изсмя и каза че е конструирал апарат за долната земя а не за монети. Сигурен съм че нямаше да има нищо напротив отгоре да им сложа капак от тенджера и той да демонстрира как го рисува или отхвърля като ценност. Не успяха и"нексуса"и "енигмата""деуса" и другата ми голяма надежда "тракиеца" Никой, докато не дойде една демонстрация която накара всички които я видяхме се споглеждаме. Няма да му правя реклама. Които го е заснел да го качва. Апарата беше купен веднага след шоуто. За всички апарати средата беше враждебна. Много не успяваха даже да грундират и това даде отговор и на вторият ми въпрос. Няма машинка, която да работи във враждебна среда на тази дълбочина и на такъв обем.
Колега, кой Nexus е бил на теста, щото на това състезание мен ме нямаше.
От нашите детектори малка находка на 60 см може да засече само Мк2 с Ултима антена. С нормална антена в мокра почва няма шанс, но и не претендираме за рекорди на Гинес. Аз винаги съм се придържал към реалността.

А тоя дето е купил прословутия детектор ще си го вре, защото теста е некоректен. На ръба на трап не може да се прави такъв тест. Стената на трапа или помага на сигнала или го подтиска, в зависимост от натройките на детектора.

Тестовете не бяха съвършени, но достатъчно добре пордготвени.
Само производителите да бяха честни да демонстрират детектори годни за употреба в реални условия, не формула едно издути колички с 1.6 литра назъбен до дупка двигател за едно шоу.

Така се лъжат клиенти и така се множат гневните хора по форумите.
В стремежа си да продават твърде много производители и търговци прибягват до непочтени и измамни методи на представяне.
Последна промяна: 19 Май 2014 11:23 от Nexus.
Модератори: Slavitoooo, djendaka, yaponetsa, Ilia, skita6t, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат