Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: 11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 00:11 #81617

• miro1113
  • miro1113's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Просто човек
  • Получени благодарности 3808
Всички гледаха и никой не разбра къде бе пусната монетата, имаше само догатки къде и кога. А и Славито обиколи два пъти терена и монетата можеше да е навсякъде.
Но всичко това свърши. Кой е.. ал е... ал, кака се ожени.
А аз се готвя за събора на бургаския клуб втората събота на юни. Там материални награди няма да има.
Ако човек изпусне $100 банкнота и злато за $10 , то за златото ще се наведе , с такъв хъс сякаш парите никога не са съществували !
Администраторите са забранили публикуването за гости.

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 00:21 #81620

• Mustang
  • Mustang's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 74
Бил съм само на 2 събора но според мен този беше просто СУПЕР,така че моята оценка е 6+
Хейтърите да пият по една судена вода!
Игрите бяха организирани чудесно-нямаше нищо нагласено,аз си признавам че в бързината за следващата цел не си зарявах дупките по време на състезанието(зарових няколко в последствие) и товам изинете ми се струва нормално в условията на съзтезание където всяка секунда е важна и имам предложение-догодина след съзтезанието и преди награждаването всички спечелили да заравнят терена :)
А за ресторанта,както видяхте хората не ни забраниха да си вкараме алкохол или да ползваме масите-който му е скъпо да си носи храна и да не мрънка.
За хората това е ден година храни -нормално няма всяка седмица събор,а и цените според мен бяха нормални но това вече е субективно!
Благодаря на всички участвали в подготовката и реализацията на това събитие-донесохте ми огромно удоволствие и радост!
Последна промяна: 28 Май 2019 00:24 от Mustang.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, skita6t, djendaka, asparuh, miro1113, rublata, Julian

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 00:35 #81621

• vaskonti
  • vaskonti's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 889
Идеята да се заровят дупките след състезанието е добра. Не само от спечелилите , а от всички. Така на някой може и да им е за първи път, но все от някъде трябва да се почне. Храната беше вкусна и достатъчно. Който иска евтино да отиде в кварталния супермаркет и са си яде там. Да но там няма колеги . За мен този събор беше от най-яките до сега. Извинявам се на колегата за само едната снимка, но някои от тях бързаха , и докато снимам или някой ме бутне без да иска и докато фокусирам отново вече е късно. В съботния ден направих над 400 снимки. Досега не е имало толкова много снимков материал от събор, камо ли направени от един човек. За напред ще продължа да снимам съборите. Поздрави на всички колеги допринесли с участието си за веселото парти. Да не забравим производителите и търговците на металдетектори, които взеха участие.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, skita6t, djendaka, asparuh, kaveiros, bobo, miro1113, Valentinian-2, rublata, Djenko Виж още благодарили

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 01:47 #81622

• Mila
  • Mila's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3088
Предлагам Събор 2020 да се организира от коментиращите тук, които са забелязали слабостите и грешките на изминалия събор. Но както е казал един английски театрален критик "Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира."

А Теодор Рузвелт има следната мисъл: "Не критикът има значение, не човекът, който изтъква как силните се препъват или къде онези, които вършат полезни дела, са могли да ги на правят по-добре. Уважение заслужава човекът, който действително излиза на арената, чието лице е белязано от прах, пот и кръв, който се стреми към целта без страх, който греши и отново и отново не улучва целта, защото няма усилие без грешки и недостатъци."

Не мисля, че е подходящо да изтъкваме негативите днес, когато съборът е част от нашите прекрасни спомени със скъпите приятели, с които се събира 1-2 пъти в годината. По-добре е като наближи следващия събор да се съсредоточим върху недостатъците на стария и да дадем своя принос в елиминирането им.
Още по-грозно е някой, който е бил гост или участник в събитието да прави анкети в социалните мрежи на тема "Хареса ли ви организацията на събора" с тайната надежда за повече хейтъри. Според мен е морално подобна анкета да направи този или тези, които пряко са участвали в организацията и носят отговорност. Другото е заяждане и озлобяване, а също така настройване на колегите. Който не е бил организатор на събитие, едва ли знае, че организаторите не могат да се възстановят от напрежението още една седмица. Едва ли му е минавало през ума, че преди, по време и след приключването един организатор мисли наред с другите неща и това - всички трябва да се приберат живи и здрави по домовете си.
Последна промяна: 28 Май 2019 02:34 от Mila.
Следните потребители изказаха благодарности: hektor, skita6t, djendaka, самотрак, asparuh, kaveiros, miro1113, артанес, rublata, Djenko

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 10:16 #81625

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3205
skita6t писа:
Radislav писа:
Хората са достатъчно възпитани, за да кажат " не сме доволни " ! :lol:
Съборът си беше 6+, но търпи корекция към вече споменатите проблеми.
Както се казва: - "Партито е частно, Вие имате ли покана ? "
Одобренията под поста за мен са вот на съгласие с написаното.
говориш пълни глупости тия кои спечелиха детекторите нямат близки в управата на БНФМ та да намекваш за такива обвинения е ти се отказал аз пък не съм участвал никога в състезанията, на състезанието наи грозното нещо беше че не се зариваха дупките и не изопачаваи одобренията под поста ти че съм говорил с повече от тях дрънкате врели некипели грамаж на храната скъпа била е колко да бъде едно опечено кебапче това там малко ли беше или искате кебапчета по 250 гр в това визирам и другия къде се оплакваше, нищо лично ама има хора кои са хварлили много труд и отделили лично време да направят това събитие
На моменти имам чувството, че или не четете добре или сте вече на половинка ракия, или други субстанции та мисловните процеси са забавени и неадекватни !!!
" Де го чукаш, де се пука ??? "

КОЙ и КЪДЕ е намеквал нещо подобно ???
Я се върни на поста, препрочети го и го ОСМИСЛИ добре !!!
Явно само един колега е разбрал, за какво иде реч.
Цупите се, като малки деца и реагирате като в детската градина.
Написал съм, че събора беше 6+, но има неща за доизглаждане, защо се коментира от хората, а хората виждат кое как е.

Награди ЗА ЧЛЕНОВЕТЕ на федерацията и при не намерена награда- се разиграва на томбола на случаен принцип !
Миро: - Никой не бил видял, къде Слави е пуснал монетата... :cheer:
Ама всички видяха от къде Слави МИНА...то е ясно, че е някъде там по правата.
Хайде със здраве, диалог може да се води с мислещи хора.
За това сме на този хал и скоро няма да се оправим.

Каквото горе, такова и долу.
Манталитета на всякъде е един и същ.
" Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна ! "
Последна промяна: 28 Май 2019 12:35 от Radislav.
Следните потребители изказаха благодарности: miro1113, Valentinian-2, rublata

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 12:30 #81636

• rublata
  • rublata's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 5692
Оооо,така било значи,.......аз да ви кажа сега как трябваше да бъде,.....защо след като не се намери целта на ДЕТЕЧ,защо не се разигра на томбола между тия търсачи които са намерили ключодържателите на ДЕТЕЧ и да се приключи,а можеше да се направи томбола от последните търсачи,.....и защо трябваше определен ключодържател да е металотърсача?Иначе събора си е 6+....
Следните потребители изказаха благодарности: miro1113, Valentinian-2

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 12:34 #81638

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 12507
Не мога, да разбера, защо някакви мизерници, ще ви развалят кефа? Оставете ги в мизерията им!
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, comander, djendaka, bobo

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 19:17 #81652

• comander
  • comander's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4277
Според мен тези коментари са излишни и няма смисъл въобще да се коментира това с наградите . Няма смисъл от разни коментари да се хранят интригантите които само това чакат .и по конкретно лудото Кире. Манталитета на авантаджите не може да се промени .това е факт доказан с годините .Но хора трябват всякакви .
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че...
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, hektor, skita6t, djendaka, asparuh, kaveiros, bobo, rublata, Djenko, Julian

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 20:01 #81655

• Bemel
  • Bemel's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 336
Събора беше прекрасен! Много ми хареса,аз идвам за първи път,и бих повторил само втория ден.В ресторанта неможахме да издърйим на дима и се наложи да си тръгнем рано рано.Инече всичко друго беше ок.
P.S бих дошъл дори и да нямаше награди забавлявах се на поляната, и това е моята награда.
може би трябва да има и състезание за деца. имаше много дечица
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, skita6t, vaskonti, djendaka, kaveiros, miro1113, rublata, Julian

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 20:13 #81656

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 14134
И аз да се оплача , всичко е заради Доктора , защото не дойде на събора
предлагам на следващото общо събрание да има точка за гласуване ,която да гласи :
Доктора да няма право да пропуска национални Събори и така нататък , аве и гръцко знаме му дигнах и пак не дойде .
Последна промяна: 28 Май 2019 20:15 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, kaveiros, Valentinian-2, rublata

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 20:26 #81657

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Имам официален документ, който да извини отсъствието ми, пред федералните власти и федералния съвет, Слави...
Не можех, да пропусна клетвата на сина си...
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, comander, djendaka, asparuh, miro1113, rublata, Djenko, Julian

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 21:41 #81659

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 6181
.Аз първо искам да попитам недоволните , вие като ходите на събор в някое село , град , някой черпи ли ви безплатно кебапчета и дава ли ви награди за стотици левове . Май започнахте да приемате наградите за даденост и за своя собственост , жалко е ако това са ви приоритетите в хобито и живота . За организирането на един събор няма да коментирам , само този който го е правил знае какво му е струвало . Това с наградите е грозно ама най-грозно е това което остана след състезанието , този лунен пеизаж , тази бомбардировка . Всеки знае , че аз в състезания не участвам , за първи път се пуснах в калабалъка , не бях хващал детектор повече от година , 15 минути заравях дупки на колеги с лопата и детектор в ръка , в един момент реших повече да не се ядосвам и просто се махнах от терена . Не приемам оправдания не си зарових дупката нямах време , никой не ви кара да правите перфектен терена а просто да си ритнете буцата обратно което ви коства не повече от 2 секунди каквото в състезанието такова е и на полето , после арендаторите били срещу нас1. Една такава дупка можеше да коства награда за Рублата счупен крак или ръка , нека той да каже , една такава дупка на полето може да е счупен крак човек , животно или земеделска техника , е питам как да стане .Колкото до събора , перфекна организация но най ми направи кеф над 300-та записани за томболата на майлаб , духът на съборите от предни години се завърна нека така е и за напред нека това място ни стане тясно . И не знам за вас какво е събора ама за мен е най-важна срещата с истински приятели на сладка приказка и питие , незабравими моменти и емоции , по важно от наградите е това което Председателя всеки път ви говори , по важно е един да се е вслушал в думите му и да ги разбере от колкото 10 награди защото само това е пътя към свободния металдетектинг . На последно място нямам фейсбук и не знам кой е правил анктета , ако може да ми се обади че идва време за Крайморския събор, веднага след сбирката на бургаския клуб в Снягово , в нея няма да може да се включи ама в крайморския има шанс да изпипа детайлите до последно .
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, comander, skita6t, vaskonti, asparuh, kaveiros, bobo, miro1113, rublata, Julian

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 22:16 #81662

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • На линия
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Затова другия път условието, да е, който бъде забелязан, да остави незаровена дупка, да се дисквалифицира, на момента! И това, да се обяви в началото на състезанието...
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, skita6t, vaskonti, djendaka, asparuh, bobo, Avrelian, rublata, boss_72, Julian

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 28 Май 2019 23:33 #81667

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3205
Джендак, май и ти не си разбрал същността на проблема.
Кои са недоволните в случая ?
Ако не промените регламента, ще продължите да насърчавате онези, които нямат, карти, не си заравят дупките половин час и след наградите вече ги няма.
Вярвам, че нямате нужда от такъв "електорат".
Какви безплатни кебапчета, какви пет лева ???
Основно на съборите идвам, за да се видя с колеги.
Все ми е тази за награди и ала-бала.
Но не е честно, към останалите млади колеги, които са изрядни и лоялни към Федерацията .
Щом ви пиша, че е имало коментари за нечестна игра е редно да се замислите, иначе слизате на нивото на "колегите" с метеоритите.
" Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна ! "
Последна промяна: 28 Май 2019 23:33 от Radislav.
Следните потребители изказаха благодарности: fides, bobo, Valentinian-2

11. НАЦИОНАЛЕН СЪБОР - 24-25..05..2019, С. СЛИВЕК 29 Май 2019 00:51 #81668

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 6181
От 2011 правя събори и те уверявам че винаги е имало коментари за нечестна игра за нагласени неща дори от хора които сядат с мен на една маса , на глупаците отдавна съм спрял да обръщам внимание . Така и така ти колко човека преброи без карти , или брои тези които дойдоха за състезанията и си тръгнаха , от Бургас в деня на състезанието бяха 22 човека вечерта останахме 8 това прави ли ги по лоши колегите които дойдоха за по една бира и за игрите , аз примерно знам за останалите 14 че са членове на бургаския клуб , ама има ли как да знаем останалите 150 състезателя от кой клуб са .Да кажем награди се дават само срещу карта да ама аз по случайност не я носех и ако не заравях дупки ми търсех и намерих някоя цел нямаше да взема награда . Ще кажете той джендака всички го знаем член е има и такива които не ги знаем , ми дай да помислим реално от 200 човека 20 не са членове да ама са спечелили обаче от колегиалност са дали наградите си на колеги с карти да ги вземат а за сметка на това те ще почерпят бира и кюфтета които са ни се видели скъпи , приятел тези филми ги играя всяка година вярвай , и колкото да се мъчиш всичко да е 6 все се намира някой да го осере , моя съвет е правете си кефа и не идвайте по съборите заради наградите а заради приятелите , който заслужава господ го награждава по един или друг начин . И да не помислите че не съм за това наградите да са само за членове на федерацията и винаги това е било условието на бургаските събори , ама в последствие се оказа , че и аз съм бил мамен нямаш си на представа колко е изобретателен българина и как за едно пиене с мезе върши услуги и на почти непознати .
Последна промяна: 29 Май 2019 00:53 от djendaka.
Следните потребители изказаха благодарности: dertlibey, asparuh, bobo, Avrelian, rublata
Модератори: Slavitoooo, djendaka, yaponetsa, Ilia, skita6t, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат