Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Абсурди от съдебните зали на България

Абсурди от съдебните зали на България 14 Сеп 2013 16:09 #14147

• Радо ВТ
  • Радо ВТ's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 374
И окръжния е съдействал да те осъдят???? Колега С.Н.С.Имаш 100%моето уважение. Да намериш, почистиш и да лредадеш около 500 предмета в музея на родното си село е краеведство в най чистата му форма. За по младите ще споделя ,че преди време във всяко село имаше поне по един мъж, който обикаляше ,търсеше съхраняваше и създаваше музеи .Тези мъже бяха извори на историята, те бяха и най близките помощници на музейните работници и даже пишеха истории на родните си краища. Наричаха ги краеведи.Тази особена порода хора не е изчезнала. Твърдя смело ,че много от нас имат качествата на тези хора и могат да се определят като техни наследници.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Абсурди от съдебните зали на България 14 Сеп 2013 18:16 #14148

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930
Абе тоя съдебен състав от идиоти ли е ? За две шайби и някви железа да те осъдят , това може да стане само в идиотска държава , то и в Северна Корея няма да се занимават с такива глупости .
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho, Fastext

Абсурди от съдебните зали на България 14 Сеп 2013 19:13 #14151

• emoxristov
  • emoxristov's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 617
Нормално е държава на толкова години и с такава богата история семейни ценности да се предават от поколение на поколение. Какъв е този идиотски закон , трябва ли заради него да забравим един вид историята си и да изхвърлим всичко оставено като спомен и дори сантиментално стойностни предмети. Изхвърлете всичко оставено ви от баби и дядовци и дръжте само в къщите си модерните китайски стоки заливащи ни през последните години. Това е безумие родено от безумци.
Последна промяна: 14 Сеп 2013 19:15 от emoxristov.
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho, Fastext

Отг:Абсурди от съдебните зали на България 15 Сеп 2013 11:53 #14167

• Fastext
  • Fastext's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1259
mitko писа: Ебаси и абсурдът във това дело,да те осъдят за няма нищо.че то по тая логика всички сме за затвора защото сме се родили тук и искаме да се храним и живеем нормално...гледам че във делото е записано че е представена членска карта на федерацията,и искам да попитам тя къде беше или по точно ръководните органи които са по запознати със законите и точно как стоят нещата,помогнаха ли с нещо...? Трябваше да ни организират поне във деня на делото да направим един събор пред тамощният съд,да се съберем със машините и съм сигурен че много хора които досега не са ходили по съборите щяха да присъстват със удоволствие,независимо дали имат финансовата възможност във момента или някакъв друг ангажимент,и 100% нямаше да е такъв изходът от делото.друго си е да ти викат на главата няколко стотин човека, и да дойде някоя медия да отрази сензацията,защото досега в България такова нещо не с е случвало,и друго е да си сам и да стоиш като насран пред няколко намазани тариката които си мислят че са хванали господ за опашката.И да ги видим после дали ще смеят да си играят така със закона и да правят каквото си искат толкова явно пред обществото.Представям нещата така защото досега се направиха сумати и събори с цел ядене и пиене и тестване на машини,в което няма нищо лошо разбира се,но нито един път не е опитано да ни съберат да си покажем зъбите най накрая и да помогнем на някой колега дори и само с морална подкрепа.Мисля си че девизът ни е един за всички,всички за един....или в България той не важи...? Когато вържат магарето и го бият,да гледаш отстрани сеир е най лесно и да си викаш добре че не си ти................
Някой мърши трябва просто да се смажат! Някой истини трябва просто да се кажат,аз не съм добър, не съм велик, не съм безгрешен,но не съм боклук и неща да бъда...
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho, elmu007, security99, yon

Отг:Абсурди от съдебните зали на България 15 Сеп 2013 12:58 #14170

• deadman_
  • deadman_'s Avatar
  • Офлайн
  • - Не е член на БНФМ -
  • Получени благодарности 13
Лоша работа за два скапани бронза за са му дали пробация на човека.Ще кажа нещо което незнанието не опраждава никои пред садебната влас.Защо му вземат апарата след като регистрацията им отпадна доколкото съм запознат щом имаш документ за нея никои неможе да ти я вземе...и тук пак идва незнанието..но от коя страна,от страна на съда или на колегата..

Абсурди от съдебните зали на България 15 Сеп 2013 13:08 #14171

• emoxristov
  • emoxristov's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 617
противозаконно е държал оръдие – метал детектор :laugh: :laugh: :laugh: Това е безумие в една държава членка на евро съюза . Апарата нямат право до ти го взимат , НЕ дръжте монети и други неща във къщи.Нали търсим железа в полето ,къде е проблема ? ;)

Абсурди от съдебните зали на България 15 Сеп 2013 14:53 #14172

• ConceptionJunction
  • ConceptionJunction's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 434
Когато сам и то доброволно си записaл в протокол: «вещите са мой – намерении са в нивите на с.Радилово – Чапа, Асанчова полянка- Куманица, намерении са преди десетина дни с намерение да бъдат предадени на музея в с.Радилово.» сам попадаш под ударите на чл. 278. ал. 1 от НК - Който открие културна ценност и в продължение на седем дни не съобщи на властта, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба от петстотин до три хиляди лева... сам си предрешил изхода от делото преди то още да е влязло в съда.
Последна промяна: 15 Сеп 2013 15:12 от ConceptionJunction.

Отг:Абсурди от съдебните зали на България 15 Сеп 2013 17:30 #14173

• Gladius
  • Gladius's Avatar
mitko писа: Само не можах да разбера тези ТЬПАЦИ как определиха че човекьт е тьрсел Археологически Обекти с Метал Детектора --- Сигурно е нов модел дето ти пее ееееиии там напред и леко в ляво има ОБЕКТ ..... Археологически обект се тьрси и намира и без Машина тя е за тьрсене на метални обекти -- предмети и когато има такива сьвсем не е задьлжително това да е археология Наистина там чета странни абзаци които са достоини за наи добрите вицове поместени вьв Вестник Стьршел .... :laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: Чак пьк се правят на Повелители на доброто не му наложили Глоба щото наи малкото са гузни че са го осьдили неправомерно не че имат гузна сьвест ама многои достатьчно кофти са го наказали с тази пробация 6 месеца щото макар и повече е за предпочитане 1 година условна -- не че и 2 те не са кофти но изхождам от факта че тьи или иначе има наложена сьдебна присьда
Последна промяна: 15 Сеп 2013 18:14 от Gladius.

Отг:Абсурди от съдебните зали на България 15 Сеп 2013 21:23 #14176

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4419
Gladius писа:
mitko писа: Само не можах да разбера тези ТЬПАЦИ как определиха че човекьт е тьрсел Археологически Обекти с Метал Детектора --- Сигурно е нов модел дето ти пее ееееиии там напред и леко в ляво има ОБЕКТ ..... Археологически обект се тьрси и намира и без Машина тя е за тьрсене на метални обекти -- предмети и когато има такива сьвсем не е задьлжително това да е археология

Gladius така е но. Но смятам че е крайно време да кажем Да! всички ние търсим археологически обекти и да спрем с измишльотините за железа и тем подобни и криейки се зад това да продължаваме да подържаме черни пазари и мафиотски структури. Ебал съм им Майката на тези боклуци мръстни какво по различно вършим от търсачите търсещи антики и съвременни ценности в развитите страни по света. Ебал съм им Майката ако сега септември закона пак не се промени както и по мое мнение предполагам че няма нека излезем на протест и да заявим пред целия български народ Нашето хоби е Металдетектинга Ние сме търсачи и като всички останали търсачи по света се занимаваме с търсененето и намирането на антики и ценности и се борим и ще се борим докрай да практикуваме свободно нашето любимо хоби както е по целия развит свят това е!!! Нека излезем няколко хиляди души на протест да направим тези самопризнания пред правителството и пред обществото пък да видим как се съставят няколко хиляди дела и как се вкарват няколко хиляди души в затвора мамичката им шаейба!!! Задължение е на всяка една демократична държава в 21 век да създаде условия за свободно практикуване на всяко едно хоби и спорт въпроса е могат ли и имат ли волята хората живеещи в нея да търсят демократичните си права и задълженията на държавата към тях.

послепис: Всичко което казвам си е мое лично мнение за това как стоят нещата и за това как трябва да бъдат може и да греша но стоя зад думите си!
Последна промяна: 16 Сеп 2013 20:54 от Nesho.
Следните потребители изказаха благодарности: Fastext, security99, yon

Отг:Абсурди от съдебните зали на България 15 Сеп 2013 21:57 #14177

• Gladius
  • Gladius's Avatar
Много добре го каза аз сьм за Ето аз не се крия и не ми пука хем сьм си имал вземане даване сьс закона сигурно като всеки 3ти в тая дьржава -мои си работи няма значение но пьк историята ще запомни че тази ш........на система е тормозила мьчела и заклеимявала хора като нас В краина сметка нещата не са кои знае колко лоши но за сметка на това Абсурдни....... B) B) B)

Абсурди от съдебните зали на България 16 Сеп 2013 15:52 #14180

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Gladius благодаря ти че и ти без да се притесняваш имаш волята да кажеш всеобщата истина на глас благодаря и на fastext. Дано не ми се ядосат много от колегите. Знам че думите ми са доста остри и лишени от всякаква дипломаточност и ще ядосам много хора но мое мнение е че времето на дипломатичноста и шикалкавенето се е изчерпала. Неможе във исканията на 2ра и 5та точка от събраната подписка да е записано цитирам 2ра- Да се приемат нови законодателни норми,гарантиращи правото на гражданите да колекционират,притежават,купуват,продават и разменят помежду си предмети с КУЛТУРНА СТОЙНОСТи 5та-Размерат на възнаграждението за лице,предало вещи на музеите да бъде обвързан в процентно отношение с пазарната стойност на движимата КУЛТУРНА ЦЕННОСТ--ако някой е забравил това са нашите искания върху които всички ние търсачите на железа за скраб сме си сложили подписа. Кой залъгваме в случая с това постоянно търсене на метални предмети и желязо за скраб като никой в държавата не пада от небето незнам . B)
Последна промяна: 16 Сеп 2013 19:19 от Nesho.
Следните потребители изказаха благодарности: Gladius, yon

Абсурди от съдебните зали на България 16 Сеп 2013 19:09 #14187

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2549
Уважаеми колеги от цяла България,
Днес се проведе поредното позорно дело- съдебен процес , срещу наши приятели , обвинени по чл.278,ал.6. За тези, които не са запознати с обвинението срещу тримата подсъдими ще дам малко информация:
На тримата им е направен обиск през 2010г. и са намерени предмети и монети, които ще изброя малко по-долу. Без да има каквато и да е връзка между тях / дори не се познават/ на тях им е заведен общ процес,т. е. аха да има обвинение в организирана престъпна група. И сега:
Първият от тях притежава 8 броя константинки в лошо състояние и счупена костна игла. Обща оценка 230 лв. по завишени оценки от малоумните вещи лица от НИМ.
Вторият има 8 бр. пробити турски акчета , счупен - половин антониниан и бронзово дъно от съд- оценка 132 лв. по завишени цени от престъпната група от НИМ.
Третият по - сериозен случай има счупени бронзови апликации т. е скрап ,две счупени гърнета ,глинени лампи - обща оценка 400 лв. по завишени цени от ордата престъпнички от НИМ.
Нещата се развиха както и се очакваше- прокуратурата поиска лишаване от свобода - ефективно, при различни режими на изтърпяване. Гледаш и не вярваш на сетивата си - показателен пример как държавата отблъсква своите граждани от държавността и ги прави врагове на същата. Да коментирам ли парадокси при които прокуратурата заяви ,че археологически обекти - публична държавна собственост могат да бъдат притежавани от частни лица след тяхната идентификация и регистрация. Този и други примери , като смесване на понятия като културна ценност, културна историческа ценност- понятие , което не съществува в ЗКН и др. говорят за пълно непознаване на закона и наредбите от прокуратурата и продължаване на мракобесническия период на Цветановото време. За съжаление нещата продължават да се развиват и сега по старому делата си вървят , хората ги съдят , а закона ,дето всички залагат на него ,че ще е справедлив и европейски ,го няма никакъв. В тая връзка има ли воля да се наложи мораториум върху висящи дела , че дори и върху влезли в сила присъди по чл. 278.ал.6 до приемането на новия ЗКН. На тези въпроси е необходимо да даде отговор Министерството на културата , докато съдилищата продължават да произвеждат врагове на държавата.
Ше следим развитието на днешното дело , като в петък ще се чете присъдата.
Дано в тези случаи съдията се съобрази , че оценките на намерените предмети и вещи са под минималната работна заплата. Поне това, защото тълкуването на понятията от закона е сложна мисловна дейност.

автор: Сашо Йончев - Видин
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho, Gladius

Абсурди от съдебните зали на България 16 Сеп 2013 19:24 #14188

• Fastext
  • Fastext's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1259
ВИЖДА МУ СЕ КРАЯТ НА МЕТАЛДЕТЕКТИНГА В БЪЛГАРИЯ.. reademo
Някой мърши трябва просто да се смажат! Някой истини трябва просто да се кажат,аз не съм добър, не съм велик, не съм безгрешен,но не съм боклук и неща да бъда...

Абсурди от съдебните зали на България 16 Сеп 2013 19:44 #14190

• Gladius
  • Gladius's Avatar
fastext писа:
Да ти кажа не си далече от тази вероятност ...... Но пьк честно да ти кажа по този начин те не постигат кои знае кво просто ме надьхват и амбицират оооще повече -- Ма ..... му Природата е така устроена че по естественият пьт на нещата сама премахва цялата гнилоч -- Сиреч сещаш се кои и коя система визирам Ще доиде и техният краи слаба дьржавност слаба политика и сьответно сигурен краи
Последна промяна: 16 Сеп 2013 19:45 от Gladius.

Абсурди от съдебните зали на България 16 Сеп 2013 19:53 #14191

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
fastext писа:

fastext казваш вижда му се края на металдетектинга в България Е то имали ли ли сме досега истински нормален металдетектинг в България че да му се види края :laugh:
Последна промяна: 16 Сеп 2013 21:19 от Nesho.
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат