Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Абсурди от съдебните зали на България

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 13:22 #84813

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 12814
Е добре де, ако някой идиот е тренирал, да убива с един пръст и не му трябва нож, с какво го оневинява това?
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 21:04 #84818

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 6403
kaveiros писа:
Е добре де, ако някой идиот е тренирал, да убива с един пръст и не му трябва нож, с какво го оневинява това?
Прави го по-отговорен,не го оневинява...Всеки може да убива!...Но не всеки може да усети тънката червена линия!Затова има съдилища и затвори!
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 21:16 #84819

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Оръжието също може, да прави човека по-отговорен!
Въпроса е какво правим с неотговорните и в двата случая?
Идва, едно копеле, невъоръжено, пияно като сфиня, тиква отсекъде и имащо специални умения, бъкел не отбира и почва да прави опити, да те убие с един пръст..! До теб на масата има по случайност нож... Най-вероятно след около 30 секунди, да си мъртъв! Закона ще решава, кой крив, кой прав и колко затвор, след като вече си в земята..!
Ти какво правиш? Къде усещаш тънката червената линия?
Последна промяна: 07 Окт 2019 21:19 от kaveiros.
Следните потребители изказаха благодарности: Anghello

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 21:18 #84820

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4419
bobo писа:
Аз не случайно дадох тези примери,и примера с елените....Тоя Полфрийман ,освен,че е носел нож,носел го е за да го използва,и,както се вижда от видеото -сам е една от активните страни...
...Тоя,дето заколи момчето в дискотеката също преди това беше ръгал други...В деня в който пристигнал ,компанията към която се присъединил,и която летувала в града по-ондавна ,споделила на хазяите,че се притесвямат новодошлия да не ги замеси в някой скандал....
Него поне го осъдиха много,даже мисля-доживот.

"От полицията в Бургас припомнят, че дискотека „Бумеранг“ е всъщност бившата дискотека „Хелинг“, където, през 2002 г. , на 3 август, беше извършено убийство. Тогава пиянски скандал между две компании завърши със смърта на 21 годишния Георги Костадинов от Царево, който беше намушкан с нож от 25 годишния Пламен Цукев от Пазарджик."
www.zonaburgas.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%...E%D1%82%D0%B5%D0%BA/

Връщам си малко думите назад bobo............ :) Значи казах по горе че присъдата на Полфрийман е адекватна ..................да ама като чета сега ти кво казваш
май изобщо не е адекватна на тежеста на престъплението.....................Този в дискотеката намушква и убива един..................и му дават доживот ...........а
Полфрийман убива един и ранява тежко друг.....................при него има и рецидив щото преди тва също е намушквал хора и в Австралия...........!!!
Дадоха му 20 години....................и "хубосника" благодарение на неуморната работа на сороските пчелички..............излежа само десет и вече е на свобода
Казах във предишния пост че иронията във цялата работа е че от дело което според соросите трябваше да е емблематично за корупцията в съдебната
система ................пак стана такова самоче със ОБРАТЕН знак и корупцията се оказа този път от сороска страна................!!!!!!!!!!!

А иначе защо му дадоха толкова малко години..................викат му ......смекчаващи вината обстоятелства....................
Та питам се аз защо ......................(и тука визирам думи(твердения) на Полфрийман който казва че тръгва да спасява от бой някакви цигани)
защо след като успява да спаси циганите и да отблъсне нападателите
вместо да пита циганите добре ли сте имате ли нужда да звънна да дойде медицинска помощ , да звънне на 112 и полиция ако щеш Та защо след като
циганите вече са спасени (което на него казва че Уж му е била целта) защо зарязва циганите и тръгва да гони с нош в ръка (и тва се вижда добре на камерите) тръгва да гони с нож в ръка групата при което убива Монов и ранява другото момче................Аз ще ти кажа защо постъпва така ...............
ми щото изобщо не го интересува живота и здравето на битите цигани...............какви цигани какви 5 лева ...............виж му само скинхед прическата на първото дело .........................него го е интересувало да си намери предтекст да наръга някой и го прави това е ..................
няма абсолютно никакви смекчаващи вината обстоятелства..................!!!!!!!!!!!!!
Последна промяна: 07 Окт 2019 22:55 от Nesho.

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 21:29 #84821

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Еми-може и така да се разгледа-човека си търси причина ,за да оправдае сам за себе си вътрешната необходимостта да убива, и то с благородна цел.....Откачалки всякакви,но това разбира се е само наше предположение на база това,което сме видели за случая,а то не е много...

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 21:30 #84822

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
kaveiros писа:
Оръжието също може, да прави човека по-отговорен!
Въпроса е какво правим с неотговорните и в двата случая?
Идва, едно копеле, невъоръжено, пияно като сфиня, тиква отсекъде и имащо специални умения, бъкел не отбира и почва да прави опити, да те убие с един пръст..! До теб на масата има по случайност нож... Най-вероятно след около 30 секунди, да си мъртъв! Закона ще решава, кой крив, кой прав и колко затвор, след като вече си в земята..!
Ти какво правиш? Къде усещаш тънката червената линия?
Значи-тука ключовия момент е -"До теб на масата има по случайност нож."
Последна промяна: 07 Окт 2019 21:31 от bobo.

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 21:43 #84824

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
bobo писа:
Чакай сега, ти ми се оправдаваш, се едно си подсъдим и аз съм съдия.. :)
...взимаш ножа, остават ти 20 сек. живот....???
"Случайностите" после, ще ги разгледаме, тук говорим, за реакция!
Последна промяна: 07 Окт 2019 21:44 от kaveiros.

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 22:25 #84826

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
kaveiros писа:
bobo писа:
Чакай сега, ти ми се оправдаваш, се едно си подсъдим и аз съм съдия.. :)
...взимаш ножа, остават ти 20 сек. живот....???
"Случайностите" после, ще ги разгледаме, тук говорим, за реакция!
Ама ти откъде знаеш,че тоя срещу теб ги умее тея работи?...Тоест-ти знаеш,или си въобразяваш?
Щото ,аз ако отида някъде,където знам ,че ще присъства такъв човек -"случайно "ще нося още доста неща ,освен "случайно намиращия се на масата"нож„... и да ти кажа- не случайно,в случая вече ставам обществено опасен тип!
Тоест,въпроса е- тоя човек дали не е само във въображението ти!?!
Последна промяна: 07 Окт 2019 22:28 от bobo.

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 22:50 #84827

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
А ти откъде знаеш, че тоя с/у теб, не ги умее тия работи? Т.е. знаеш или си въобразяваш, че знаеш?
След като "знаеш", че ще присъства такъв човек и ще носиш "случайно" и други работи, то добре дошъл в групата на въоръжените! Въображението ти работи! Вече си потенциален убиец!
Ами, ако някой, "невъоръжен", е хванал детето ти и го рита с кубинки, в главата и ти не успяваш по никакъв начин, да го отървеш, ще наръгаш ли тоя с кубинките в гърба? Не можеш, да отречеш, че има някаква вероятност, да не успее, да убие детето с ритници, нали? Ще го изчакаш ли, да си свърши работата, за да видиш, какъв ще е резултата? Какво казва в тоя случай закона? Какво после ще те пита съдията? Интересува ли те?
Последна промяна: 07 Окт 2019 23:26 от kaveiros.

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 23:26 #84828

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
kaveiros писа:
А ти откъде знаеш, че тоя с/у теб, не ги умее тия работи? Т.е. знаеш или си въобразяваш, че знаеш?
След като "знаеш", че ще присъства такъв човек и ще носиш "случайно" и други работи, то добре дошъл в групата на въоръжените! Въображението ти работи! Вече си потенциален убиец!
Ами, ако някой, "невъоръжен", е хванал детето ти и го рита с кубинки, в главата и ти не успяваш по никакъв начин, да го отървеш, ще наръгаш ли тоя с кубинките в гърба? Не можеш, да отречеш, че има някаква вероятност, да не успее, да убие детето с ритници, нали? Ще го изчакаш ли, да си свърши работата, за да видиш, какъв ще е резултата? Какво казва в тоя случай закона?
Закона казва,че само той/закона/раздава правосъдие!
Носенето на нож не е престъпление...Престъление е,когато го използваш неправомерно!
А когато го използваш неправомерно,освен ,че умират хора-добре отишъл в отбора на осъдените..Те там ,обикновено сички са невинни,та и ти няма си изключение... ;) :)
Следните потребители изказаха благодарности: Anghello

Абсурди от съдебните зали на България 07 Окт 2019 23:44 #84830

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Ножа, освен за нападение, е средство, за защита, както и каквото и да било друго оръжие! Човек може, да бъде убит с един пръст, даже не е необходим удар, а само натиск! Може, да ползваш отверка, химикалка, вилица, закона вижда разлика, но резултата е същия, на практика и действието и умисъла, не се променят!
Дали ползваш нож, неправомерно или не, се решава после, след като всичко е свършило..! Когато ти го ползваш, "неправомерно", да защитиш сина си, едва ли ще ти пука в чий отбор си, после!
..Не се и надявам и да съм изключение, да не дава господ...! Но не бих се поколебал, нито, за миг..!
Ти също, въпреки, че ми фъфлиш тука...!
За някой, да пребие човек, може и да е забава и играчка, но лично аз предпочитам, да плаче неговата майка...!
Последна промяна: 08 Окт 2019 00:04 от kaveiros.

Абсурди от съдебните зали на България 08 Окт 2019 00:24 #84834

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Докторе много ти играе фантазията на теб и играе само за да може да дойш на твойта.............. :lol: Значи ти си спаси детето да не го рита тоя с кубинките в главата ......убий нападателя ...........пак после като те осъди някой за деянието .............ще дойдеш да ми се обадиш...............!!!!!!!!!!!!!! И тука пак ще ти припомня откъде започна всичко и тва твойо разтягане на локуми.................Започна от Полфрийман..................Прочете ли какво съм написъл по горе...............ето цитирам ти го пак
..........Та питам се аз защо ......................(и тука визирам думи(твердения) на Полфрийман който казва че тръгва да спасява от бой някакви цигани)
защо след като успява да спаси циганите и да отблъсне нападателите
вместо да пита циганите добре ли сте имате ли нужда да звънна да дойде медицинска помощ , да звънне на 112 и полиция ако щеш Та защо след като
циганите вече са спасени (което на него казва че Уж му е била целта) защо зарязва циганите и тръгва да гони с нош в ръка (и тва се вижда добре на камерите) тръгва да гони с нож в ръка групата при което убива Монов и ранява другото момче....край на цитата

Айде сега навържи си го тва дето казвам горе със твоя случай ...........................ако не успееш със един удар да убиеш нападателя на твоето дете и той побегне
ще тръгнеш ли да го гониш със ножа да си го доубиваш или....................ПЪРВАТА РАБОТА Е ДА СЕ ПОГРИЖИШ ЗА ДЕТЕТО СИ И ДА СЕ УВЕРИШ ЧЕ ВСЕ ОЩЕ Е ЖИВО И ЗДРАВО..........................Не може да ми сръвняваш несръвними неща само и само да си навиеш на ината ..........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Последна промяна: 08 Окт 2019 00:29 от Nesho.
Следните потребители изказаха благодарности: bobo

Абсурди от съдебните зали на България 08 Окт 2019 00:29 #84835

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Ами аз не съм писал и ред съзнателно, за полфриман! Всичко, започна, когато безпаметно и гордо, започна, да обясняваш, как си чупил глави и ръце!!!
Ще те осъдат, като стой, та гледай! Точно че си се опитвал, да спасиш сина си..!
Ти какво си мислиш, че аз сам расал у саксия и фантазирам? Така, като те слушам, ако беше израсъл у квартала, дето аз съм израсъл, вече нямаше, да си м/у живите..! :S
Последна промяна: 08 Окт 2019 00:34 от kaveiros.

Абсурди от съдебните зали на България 08 Окт 2019 00:37 #84836

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Айде...............................ТВОЙТА ДЕ Е...................ние вече не сме между живите и отиваме да спим................. :lol:

Абсурди от съдебните зали на България 17 Окт 2019 15:54 #84964

• mitko
  • mitko's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 6430
Е как да няма абсурди в съд. зали.

Над 90% от кандидатите за съдии по вписванията не успяха да решат теста
Общо 595 души се явиха преди месец в НДК, за да решават тест за съдии по вписванията. Един от тях се е отказал сам, а на други двама работите са били анулирани.
Едва 54 души успяха да решат теста за съдии по вписванията и са допуснати до втората фаза на конкурса – устния изпит.
От успелите да се справят с теста, 31 души са били оценени с Отличен 6, което означава, че са дали най-много 2 грешни отговора.
news.lex.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B4-90-%D0%BE...g4Ol7PSMEObXIByh285U
От тия другите я министри, я дупетати, я кметове. А бе хора с образование са. :whistle: :whistle: :whistle:
СТАНИ ЧЛЕН НА БНФМ. ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА

Измяната на престъпния режим е патриотизъм, а патриотизмът по отношение на престъпна държава - това е измяна!
Последна промяна: 17 Окт 2019 15:56 от mitko.
Следните потребители изказаха благодарности: zempar, djendaka, solid, bobo, Nesho, miro1113
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат