Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Абсурди от съдебните зали на България

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 19:24 #14406

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4419
Това е толкова смешно и жалко че няма повече накъде. Във повечето държави тези суми се равняват на глоби за превишена скорост и паркиране и това са същите тези държави в които металдетектинга е разрешен. Моя съвет към тези колеги е да не се предават а да обжалват присъдите си и то ако е възможно в Стразбург относно недемократичен и несправедлив процес за една държава евро членка като нашата в 21 век.
Aко колегите нямат финансовата възможност за това ПРЕДЛАГАМ федерацията да поеме инициативата и всички ние да съберем пари и да ги подкрепим. Така не само ще помогнем на тях а и запознавайки евро институциите по този начин с остарялото ни законодателство ще си помогнем и на нас. Знам че по този начин заставайки пряко зад тях, федерацията и всички ние ще трябва да излезем от сянката си и да си признаем че сме като тях но вкрайна сметка ние не сме ли !!!
Последна промяна: 24 Сеп 2013 20:02 от Nesho.
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, Радо ВТ, Fastext

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 19:31 #14407

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5008
Nesho писа:
Това е толкова смежно и жалко че няма повече накъде. Във повечето държави тези суми се равняват на глоби за превишена скорост и паркиране и това са същите тези държави в които металдетектинга е разрешен. Моя съвет към тези колеги е да не се предават а да обжалват присъдите си и то ако е възможно в Стразбург относно недемократичен и несправедлив процес за една държава евро членка като нашата в 21 век.
Aко колегите нямат финансовата възможност за това ПРЕДЛАГАМ федерацията да поеме инициативата и всички ние да съберем пари и да ги подкрепим. Така не само ще помогнем на тях а и запознавайки евро институциите по този начин с остарялото ни законодателтво ще си помогнем и на нас. Знам че по този начин федерацията и всички ние ще трябва да излезем от сянката си и да си признаем че сме като тях но вкрайна сметка ние не сме ли !!!

Някои хора не са си платили членския внос, на други им се виждат 20 лева много за година а ти искаш пари да съберем няма как да стане поне на този етап.
Иначе идеята ти е добра но, едва ли ще се получи.
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.
Следните потребители изказаха благодарности: Fastext

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 19:42 #14408

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
FLORE писа:

Някои хора не са си платили членския внос, на други им се виждат 20 лева много за година а ти искаш пари да съберем няма как да стане поне на този етап.

За най-голямо съжаление на тях и на нас си много прав колега FLORE. :( Незнам какво да ти отговоря. :dry:

Но знам едно със сигурност а то е !!! Ще продължаваме все така със силната форумна подкрепа за колегите пък а дано се променят нещата за доброто на тях и на нас. :sick: :sick: :sick:
Следните потребители изказаха благодарности: skita6t, FLORE

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 19:46 #14409

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
Nesho писа:
FLORE писа:

За най-голямо съжаление на тях и на нас си много прав колега FLORE. :( Незнам какво да ти отговоря. :dry:

Но знам едно със сигурност а то е !!! Ще продължаваме все така със силната форумна подкрепа за колегите пък а дано се променят нещата за доброто на тях и на нас. :sick: :sick: :sick:

Да се надяваме че все пак нещата ще се променят за добро на всички.

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 20:38 #14413

• ConceptionJunction
  • ConceptionJunction's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 434
FLORE писа:
Nesho писа:
FLORE писа:
Да се надяваме че все пак нещата ще се променят за добро на всички.

За да се променят нещата към добро е необходимо да има достатъчно съдебна практика "за добро", но за съжаление до сега в повечето случаи тя не е "за добро"

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 20:56 #14414

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
ConceptionJunction писа:

За да се променят нещата към добро е необходимо да има достатъчно съдебна практика "за добро", но за съжаление до сега в повечето случаи тя не е "за добро"

ConceptionJunction така е . Не стига че закона за културното наследство е остарял, дискриминиращ и неевропейски ами по съдилищата си го тълкуват кой как намери за добре и по възможно най- лошия начин. Сега с тези присъди и това небезпристрастно назидание мисля че започват да преминават всякакви граници. Затова пак казвам че на фона на многобройните дела срещу държават в Стразбург от какви ли не хора и за какви ли не глупости който иска може да направи справка в гугъл едно дело от страна на федерацията към държавата е повече от наложително.

послепис--Постоянно се тръби по медии че европа не е доволна от реформите в съдебната ни система и забавеното приравняване на нешите закони с европейските. Нека да се възползваме от това недоволство на европа сега и да запознаем евроинституциите с Фарса в законодателната и съдебната ни система по отношение и по специално закона за културното наследство пък каквото сабя покаже.
Последна промяна: 24 Сеп 2013 22:36 от Nesho.

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 20:57 #14415

• Fastext
  • Fastext's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1259
Колеги направо не ми го побира главата как може в една уж европейска държава да се вършат такива своеволия към народа и да ни нарушават така брутално и нагло човешките ни права.Как може един психопат да провали живота на трима човека и то за няма нищо.Това не е назидание това за мене си е ЛИНЧ. ИСКАМ ДА ПОПИТАМ РЪКОВОДНИТЕ ОРГАНИ НА ФЕДЕРАЦИЯТА,и адвокат.ГЕОРГИЕВ,хората които са се нагърбили със отговорността да ни водят и променят нещата във тази смешна държава,КАКВО СЕ ПРАВИ ПО ТОЗИ КАЗУС,ИЛИ ДАЛИ ИЗОБЩО СЕ ПРАВИ НЕЩО.....? Би трябвало всеки един от нас да попита това,но засега съм само аз.Крайно време е да се уточним ние Федерация на писането и мрънкането ли сме,или работеща ОРГАНИЗАЦИЯ.....? Събрахме уж 5500 подписа,няма лошо,подадохме ги с надеждата да се промени закона,и в това няма лошо,и сега какво ? Чакаме треперещи и скрити с надеждата палачите ни да се смилят над нас и по бавно да ни режат главата ли? И само да ревем по форумите,и всеки да се вайка и вика как може така,а вътрешно да си вика,добре че не съм аз,на мен няма такова нещо да ми се случи.. Сега ще кажете парите са малко,нищо не може да се направи и т.н...Но за мен не мога и не искам са две различни понятия и затова не ги разбирам какво означават тези думи,а за парите...? Ми увеличете членският внос ако трябва,може и по малко да останем но съм сигурен че в касата ще влязат повече средства,и поне ще се отсеем кои сме истински търсачи,и дали изобщо сме сериозна организация със цел.Със семки маймуни не се хващат,но поне да се върши нещо,контра дела ли да се водят,или да се предприемат действия които малко или много да помагат на обикновеният търсач.Но тези решения да ги взимат образовани и грамотни хора със съмосъзнание и малко чест. ЧАКАМЕ ОТГОВОР...........?
Някой мърши трябва просто да се смажат! Някой истини трябва просто да се кажат,аз не съм добър, не съм велик, не съм безгрешен,но не съм боклук и неща да бъда...
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho, yon

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 21:35 #14416

• ConceptionJunction
  • ConceptionJunction's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 434
Страсбург не е панацея ! Европейската комисия е органът, който може да започне наказателни процедури срещу България във връзка с нарушения на културното законодателство в България, при условие, че българското културно законодателство некореспондира с европейските директиви и европейското право. Това е една възможност за промяна на българското законодателство наложена от Европа, но пак повтарям, при определено условие.
Но за да се случи всичко това е необходим задълбочен и сериозен юридически анализ за съвместимост на нашето с европейското законодателство и чак тогава да се предприемат реални действия за сезиране на Европейската комисия.
Разбира се това е много тежък процес, който ще отнеме /по мое скромно мнение/ години за да се случат промените които ни се искат сега…на практика нещата са много по-сложни и сериозни отколкото изглеждат на пръв прочит.
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 21:44 #14417

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930
Ако още някой не е разбрал държавата се ръководи от близо 68 години от безскруполна червена мафия . Без да им мигне окото ограбиха народа два пъти за тея години тотално и го превърнаха в роб в собствената му държава . Сега вече трети месец много хора протестират по улиците на София срещу престъпното комунистическо управление вече 24 години и НИЩО . НИЩО не се постига и НИЩО не случва от тези три месечни протести а вие искате закон да ви актуализират по европейски тип и то без и да протестирате . Народа на България има само един проблем и той се казва ЧЕРВЕНАТА МАФИЯ - еволюирал комунизъм .

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 22:04 #14418

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
ConceptionJunction писа:
Страсбург не е панацея ! Европейската комисия е органът, който може да започне наказателни процедури срещу България във връзка с нарушения на културното законодателство в България, при условие, че българското културно законодателство некореспондира с европейските директиви и европейското право. Това е една възможност за промяна на българското законодателство наложена от Европа, но пак повтарям, при определено условие.
Но за да се случи всичко това е необходим задълбочен и сериозен юридически анализ за съвместимост на нашето с европейското законодателство и чак тогава да се предприемат реални действия за сезиране на Европейската комисия.
Разбира се това е много тежък процес, който ще отнеме /по мое скромно мнение/ години за да се случат промените които ни се искат сега…на практика нещата са много по-сложни и сериозни отколкото изглеждат на пръв прочит.

ConceptionJunction няма значение, години години, стига да се започне от някъде и колкото по рано явно толкова по добре.
Неможе един затворник например да осъди държавата за нарушаване на човешки права че му била ниска възглавницата(има такъв случай) а ние да не можем след като има отявлено и тенденциозно срещу нас и нашите права като търсачи и хора законодателство и правораздаване.
А иначе за какъв задълбочен анализ и каква съвместимост на европейското законодателство със нашето говориш.
Европейската комисия за да ни отправя постоянни критики за забавените с години реформи в съдебната система и мудноста на законодателната власт той анализа е направен и моментната несъвместимост е ястна. Въпроса е как да се възползваме от това сега по най-добрия начин
Последна промяна: 25 Сеп 2013 18:17 от Nesho.

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 22:08 #14419

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
Докато не се лее кръв няма се оправят нещата :angry:

Следните потребители изказаха благодарности: valchan_gb, Nesho, elmu007, Fastext

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 22:09 #14420

• Fastext
  • Fastext's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1259
FLORE писа:
ТОЧНО :evil:
Някой мърши трябва просто да се смажат! Някой истини трябва просто да се кажат,аз не съм добър, не съм велик, не съм безгрешен,но не съм боклук и неща да бъда...
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE, Nesho, elmu007

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 22:31 #14421

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
FLORE писа:
Докато не се лее кръв няма се оправят нещата :angry:[/quo

Такава е истината но много малко хора я осъзнават .Болшинството от хората по скоро обичат да са наведени и да ги оправят .
Последна промяна: 24 Сеп 2013 22:32 от elmu007.
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE, Nesho

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 22:39 #14422

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
elmu007 писа:
FLORE писа:

Такава е истината но много малко хора я осъзнават .Болшинството от хората по скоро обичат да са наведени и да ги оправят .

Тука си абсолютно прав.
Те и за това махнаха казармата за да няма кой да ги свали.
Ако не се лъжа не съм много сигурен но мисля че сегашната ни армия е от 17000 калпака а полицаите са 33000 :huh:
Нещо ако бъркам цифрите който знае по точно да ме поправи.
Изводите можете и сами да си ги направите.

Последна промяна: 24 Сеп 2013 22:41 от FLORE.
Следните потребители изказаха благодарности: elmu007

Абсурди от съдебните зали на България 24 Сеп 2013 22:55 #14423

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
Има хора в България с огромни възможности но и те нищо не предприемат .Никой не си мърда пръста и секса продължава а през това време българите прогресивно намаляват а чернокожите се увеличават . И момента на необратимата демографска катастрофа е много близък .
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат