Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 25 Авг 2016 23:14 #45015

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2501
pitbuls писа:
Не го снимах.щото го пуснах набързо.
За това и го пуснах с вх номер.не с обратна разписка.та да не се изгуби
важното е че имаш входящия номер, и си го пази добре
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, djendaka

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 26 Авг 2016 07:43 #45030

• артанес
  • артанес's Avatar
  • Офлайн
  • Председател на Регионален клуб Лом
  • Получени благодарности 36
kyankov писа:
Мен ме гложди, че още не съм получил отговор от експертна комисия за нещата които предадох в Русе началото на годината. Това настрана, но ми изниква други мисли:
1. Това, което колегата от Лом е получил е хубаво, но не е и каквото ни трябва. Специалистите са казали, че това не са културни ценности, но очаквах експертната комисия да опише всеки един предмет - какъв е и от кой период е, да ги идентифицира - нали така. Индивидуално, всеки предмет за себеси. После като имаш предмета идентифициран и с някакво номерче към него, може да правиш каквото си искаш с него - да го колекционираш или да го продаваш в страната или чужбина.
2. Това което колегата е получил като отговор, не е нужно да ходи на експертна комисия за идентификация. Аз такива бележки с подобно съдържание имам от музейните работници на които съм носил някакви глупости. Нищо не може да правиш с тези неща. Да не говорим че няма ни описание на тази бележка, нито снимка.

Помогнете ми, ако се заблуждавам.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, skita6t, kyankov

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 26 Авг 2016 15:11 #45041

• pitbuls
  • pitbuls's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 231
Аз съм готов. Днес бях в музея в Свищов. Взеха ми всичко.никакви ядове.нито проблеми. До две седмици щели да ги изчистят и да ме уведомят кое ще задържат.кое ще ми върнат.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, skita6t, djendaka, miro1113

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 26 Авг 2016 15:19 #45042

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 4994
Това ще интересно да върнат нещо, ако са ти дали някакви документи качи ги тука.

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 26 Авг 2016 16:44 #45044

• pitbuls
  • pitbuls's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Дадоха ми тва.
До мвсец щели да очистят и огледат полученото и ще ме извикат да ми кажат кое ще вземат и ще ми дадът за него приемо-предавателен протокол и кое ще ми върнат пак с протокол.

Следните потребители изказаха благодарности: skita6t, cat

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 26 Авг 2016 16:45 #45045

• pitbuls
  • pitbuls's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Дадоха ми тва.
До мвсец щели да очистят и огледат полученото и ще ме извикат да ми кажат кое ще вземат и ще ми дадът за него приемо-предавателен протокол и кое ще ми върнат пак с протокол.

36 пари.кръсче.фиба.два пръстена.висулки от колани и др дрънкулки.
Последна промяна: 26 Авг 2016 16:47 от pitbuls.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, comander, skita6t, djendaka, bobo, Стефан, FLORE, Nesho, miro1113 Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 28 Авг 2016 21:17 #45135

• Aemilivs
  • Aemilivs's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 109
а какво значи "временна разписка" ?

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 28 Авг 2016 21:23 #45137

• pitbuls
  • pitbuls's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
До времето.когато ги изчистят е това. После което ще вземат.ще опишат подробно в приемо предавателен протокол.което ми върнат пак ще е подробно описано в друг протокол. Сега не се вижда нищо по парите.че са в пръст.
Следните потребители изказаха благодарности: skita6t, djendaka, miro1113, rublata

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 26 Сеп 2016 22:42 #46277

• kyankov
  • kyankov's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 84
Ходих до музея в Русе миналата работна събота да оставя 20на монети след като изпратих уведомление и получих отговор с вх номер и прочие. Не приеха нещата тк нямало материално отговорно лице. Попитах какво се случи с предметите които им предадох по пощата януари и март тг. Казаха само че експертизата е изготвена и нещато остават за тях. Помолих за документ с информация за експертизата и трябваше да обяснявам защо я изисквам, както и да обяснявам, че ако златния пръстен който им пратя със сэмтения че притежава белези на културна ценност, ако не е такава, трябва да ми го върнат... Чакам си.
Последна промяна: 26 Сеп 2016 22:43 от kyankov.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, comander, djendaka, bobo, FLORE, miro1113, Djenko

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 04 Окт 2016 17:17 #46493

• vvurbanov
  • vvurbanov's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1187
И аз се включвам в предаването на антики макар и със задна дата.

Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, djendaka, yaponetsa, kaveiros, bobo, miro1113

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 04 Окт 2016 17:27 #46494

• vvurbanov
  • vvurbanov's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1187
Само от 1 985 -86 г успях да открия.

Всеки търсач трябва да е и нумизмат.

Последна промяна: 04 Окт 2016 17:43 от vvurbanov.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, comander, djendaka, yaponetsa, asparuh, kaveiros, bobo, FLORE, miro1113 Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 04 Окт 2016 20:41 #46501

• cat
  • cat's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1881
И какво излиза че по времето на тоталитаризма може да си нумизмат а по времето на така наречената демокрация не може , с извинение ма да им е .....а демокрацията . Преди 89 г ходехме в нивите и на очи намирахме монети след трактора и от музея ни ги вземаха даваха пари, карти за игра (пластик бяха много хубави ) и прожектори сега дават полицейски палки по няколко пъти . Вие преценете кое е демократично за мен едното си е въоръжен грабеж .
Последна промяна: 04 Окт 2016 20:43 от cat.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, mitko, bobo, FLORE, miro1113, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 04 Окт 2016 21:30 #46508

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 5771
cat писа:
И какво излиза че по времето на тоталитаризма може да си нумизмат а по времето на така наречената демокрация не може , с извинение ма да им е .....а демокрацията . Преди 89 г ходехме в нивите и на очи намирахме монети след трактора и от музея ни ги вземаха даваха пари, карти за игра (пластик бяха много хубави ) и прожектори сега дават полицейски палки по няколко пъти . Вие преценете кое е демократично за мен едното си е въоръжен грабеж .
Тва -за демокрацията ,е най- яката схема на 20 и 21 век :)
Последна промяна: 04 Окт 2016 21:30 от bobo.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, mitko, miro1113, dmd_77, barkas

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 11 Окт 2016 14:37 #46605

• barkas
  • barkas's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 14
Това тук няма нищо общо с демокрацията, това е милициокрация. Всичките им закони свързани със собственост и свобода са милиционализирани. Във всички централни музеи директорите са от ДС , как с тези същества да си комуникираме , чрез нас те оправдават без мисленото си съществуване. Някои с гордост си спомнят годините как Юрукова обрала всичко ценно и право в Париж да го продава за долари. Колкото до ЮНЕСКО помислете кой го ръководи .
Следните потребители изказаха благодарности: bobo, miro1113, cat, rublata

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 29 Ное 2016 21:07 #48615

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2501
kaкто във всички сфери тъка и в ЗКН си личи че е направен за определена клика която печели от деистващия закон, тъка че е настанало време всеки търсач да си търси правата и да си отстоява достоинството , защото спазването на закона в сегашния му вид е ахилесовата пета на тоя чист олигархичен закон които обслужва полицаи и дилари,
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, djendaka, lyubo, mitko, FLORE, miro1113, cat, messor, rublata, lefter
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат