Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 27 Мар 2017 17:07 #53731

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2501
днес колега от гр.Видин е ходил в музея и предал неща които ги е намерил с металдетектор интересното в случая е че не ги уведомил по еконт а направо ги занесъл. Последния път когато говорих с диреторката тя каза че няма нужда да се праща по еконт явно за сега си държи на думата
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Последна промяна: 27 Мар 2017 17:10 от skita6t.
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, vaskonti, djendaka, nasko75, kaveiros, FLORE, miro1113, Radislav, messor

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 27 Мар 2017 22:32 #53760

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 6021
Ради те по закон трябва да ги вземат не е нужно да ни обещават или пък ние да им се молим , аз за това искам да накажем самозабравилите си на преклонна възраст директори на музеи които се мислят за богове и си правят каквото искат .
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, kaveiros, FLORE, miro1113, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 02 Окт 2017 17:04 #58403

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ

В знак на признателност Националния Музей на Дания всяка година прави изложба на артефакти намерени от детектористи. Тази година изложбата беше открита от Кралицата на Дания,
за съжаление при нас шаика бандити сътвориха един абсурден закон в разрез с европейските норми....
Последна промяна: 02 Окт 2017 17:05 от skita6t.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, zempar, djendaka, kaveiros, mitko, bobo, FLORE, Nesho, miro1113, cat Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 02 Окт 2017 18:41 #58404

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 4994
Кралицата съм е виждал на живо, само да знаете как и се радват хората и има защо. Специално в Дания съм гледал и по тяхната телевизия предавания за металдетктинг. Аз съм разказвам на много хора но, сега ще го напиша и тука. Събират се група от хора за детектинг и почват да си работят спокойно без да ги обезпокоява никой. Накрая на деня предават намереното на музейни работници и от там нещата които представляват интерес за музея се закупуват, а другите неща се връщат на търсачите. Някой ден се надявам и тук да стане така, дано да сме живи....

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, skita6t, zempar, vaskonti, djendaka, vezir, mitko, Nesho, miro1113, cat Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 04 Окт 2017 10:40 #58453

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4291
Мисля .че само да разрешат да се направи музей за намерени от детектористи артефакти,може да засенчи след време големите музеи,защото тогава търсача няма да го е страх ,че това което предава няма да бъде подменено или откраднато от служителите в музея......
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 24 Окт 2017 12:34 #59359

• asparuh
  • asparuh's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2275
Приеми предизвикателството,предай на татък.Кой е следващия :whistle:
Последна промяна: 24 Окт 2017 21:49 от asparuh.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, skita6t, djendaka, kaveiros, bobo, FLORE, Nesho, atina, miro1113 Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 08 Ное 2017 00:33 #59982

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3159
На 07.11.17 изпратих две уведомления по "Еконт"- едното от Събота, а второто от Неделя- за две различни места.Вземаха ми ги в една пратка, на която написаха : " уведомления за 04 и 05.11/2017г. "
Разбира се с входящ номер.
Очаквам повикване от музея....
" Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна ! "
Последна промяна: 08 Ное 2017 00:37 от Radislav.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, skita6t, djendaka, asparuh, FLORE

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 08 Ное 2017 11:41 #59988

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Radislav писа:
На 07.11.17 изпратих две уведомления по "Еконт"- едното от Събота, а второто от Неделя- за две различни места.Вземаха ми ги в една пратка, на която написаха : " уведомления за 04 и 05.11/2017г. "
Разбира се с входящ номер.
Очаквам повикване от музея....

Преди малко имах обаждане по телефона от служител на "Еконт , който ме уведоми, че от РИМ Габрово ОТКАЗВАТ да приемат пратката, като мотивът им е, че не можели да и издадт входящ номер...

Помолих, в документите на Еконт , същото да бъде изрично упоменато (вписано), че " пратката е отказана, поради невъзможност (нежелание на служителите) да се приеме с входящ номер ! "
Последна промяна: 08 Ное 2017 21:22 от Radislav.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, bobo, FLORE, rublata

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 08 Ное 2017 19:51 #60021

• asparuh
  • asparuh's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2275
Мисля ,че за музея не е нужно входящ номер а за министерството на културата,защото тея заявления подадени от нас не ги заприхождават никъде в музея.Аз го изпратих без да изисквам вх .н-р,и на 5-тия ден ми се обадиха.Те сега си търсят причина да не ти го приемат.Изпрати им го без да изискваш вх. н-р ,и ще ти се обадят по телефона.Така си мисля аз.
Следните потребители изказаха благодарности: Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 08 Ное 2017 21:19 #60030

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Входящият номер е доказателство, че даден документ (пратка или каквото и да е там) е доставена и получена.
В другият случай нямаш доказателство, че пощата е доставена (освен, ако се приема за такова документацията на Еконт-а) .
Във всяка една институция (било държавна, било частна) , където имат деловодство има и дневника за входяща и изходяща поща и е възможно да изведеш входящ номер !

" Когато подадете документ в община, съд, и където и да е- входящ номер се дава незабавно, като това е без значение дали претенцията е основателна или не, и дали е до компетентен орган или не. Това е едно регистриране на документ-,че е подаден-нищо повече. "

Очаквам мнения на по-компетентни от мен !
Последна промяна: 08 Ное 2017 21:30 от Radislav.

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 10 Ное 2017 12:19 #60104

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Да продължим темата:
Вчера получих известие от " Еконт ", че върнатите уведомления са при тях.
Отидох да ги взема и на място ги изпратих отново, но този път с обратна разписка.
Преди малко служител на "Еконт"ми телефонира, че от музея ОТНОВО ОТКАЗВАТ да вземат въпросните документи.
Помолих го да впише в тяхната документация, че РИМ Габрово отказва да получи пратката...
Първият път причината беше, че не можело с входящ номер...?
А сега...дори не са се аргументирали.
Просто са отказали.
Това е държавна институция, която получава заплати от данъците на гражданите и тя трябва да работи за същите, да спазва стриктно законите и да бъдат пример за това.
С действията си държавният служител не трябва да уронва престижа на институцията, която представлява...(из кодекса на държавните служители).
А какво се получава на практика ?

Такава е действителността в България.
Последна промяна: 10 Ное 2017 12:21 от Radislav.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, djendaka, bobo, FLORE, cat, rublata

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 10 Ное 2017 15:39 #60112

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
Вземи една камера и лично отиди при тях и направи запис как ти отказват.

Следните потребители изказаха благодарности: Valentinian-2

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 13 Ное 2017 21:06 #60336

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 6021
Нека адвоката когато му е удобно да напише какво се прави в подобни случаи след като музея отказва не е ли нарушаване на закона и не може ли да им се търси отговорност за действията ?
Следните потребители изказаха благодарности: asparuh, FLORE

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 07 Май 2018 21:31 #68673

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн

Колега които е член на БНФМ намерил с металдетектор тия неща и е спазил закона, музея в случая отказал да ги приеме и те са вече негова собственост
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, zempar, djendaka, mitko, bobo, FLORE, miro1113, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 08 Май 2018 02:43 #68690

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
Значи можело и да връщат не само да прибират. :)

Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, djendaka, miro1113
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат