Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 05 Май 2019 14:05 #80534

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3654
Отнася се за колеги предали на музеите артефакти намеремни на случаен принцип....трябва да представиш поне един протокол за предаване,....доколкото съм разбрал....или обратната разсписка на уведомлението ,кото си изпратил до музея ,докато чакаш да те извикат..,
Последна промяна: 05 Май 2019 14:11 от rublata.
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, ninormal

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 08 Май 2019 23:01 #80719

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2363
Колега от Стара Загора намерил днес тези неща и съответно спазил закона и уведомил регионалния музей

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Последна промяна: 08 Май 2019 23:04 от skita6t.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, djendaka, asparuh, mitko, miro1113, rublata

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 08 Май 2019 23:53 #80725

• asparuh
  • asparuh's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2108
Да ,големи дебати водехме по тази тема с едни ченгета в една група във Фейса,(Металотърсач и. - Металдетектори) ,нещо такова.Но немога да кача линка от беседата :lol: :lol: beer3
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 13 Май 2019 14:42 #80962

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 10712
www.24chasa.bg/novini/article/7449715
A Истината е, че ако не е била плевенската полиция и в България е имало свестни закони, които липсват и до днес, такива открити съкровища, щяха, да бъдат умножени по 100 и сега, да красят музеите и обогатяват българите , както и целия свят!
Следните потребители изказаха благодарности: mitko, bobo, miro1113

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Май 2019 16:56 #81740

• asparuh
  • asparuh's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2108
Колега и приятел член на БНФМ е направил дарение в нашият(Севлиевски) музей и е получил свидетелство за дарение.Браво :)

Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, skita6t, zempar, djendaka, bobo, FLORE, miro1113, messor, Djenko, ninormal Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 19 Юни 2019 16:14 #82478

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Полицаите се оказаха доста любезни,поспорихме малко за законите,накараха ме да подпиша предупредителен протокол ,че няма да упражнявам хобито върху могили и археологични обекти и че ще спазвам 7 дневния срок за уведомяване на музея на открити КЦ,...снимаха случайно откритите находки ,които предавам на музйните работници....

Прикачени файлове:
Последна промяна: 21 Юни 2019 13:48 от rublata.
Следните потребители изказаха благодарности: Ilia, zempar, vaskonti, djendaka, asparuh, bobo, miro1113, Radislav, messor, ninormal

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 19 Юни 2019 16:25 #82481

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
После извикаха двама музейни работници ,които да опишат и приберат намерените от мен КЦ....

А това е боклук според тях ,който ми оставиха .и не взеха

...
Следните потребители изказаха благодарности: Ilia, zempar, djendaka, miro1113, Radislav, messor

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 19 Юни 2019 16:43 #82485

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
След 5 уведомления към музея в гр. Търговищеза за предаване на КЦ,полицаите се оказаха по бързи и изпревариха музейните работници ,като им свършиха работата,понеже те не знаели за уведомленията,а и ме оттърваха от съхраняването на артефактите намерени и спасени от тракторите в нивите,....и така 3 часа загубени ,но вече съм регестриран от властите ИМАНЯР,.... за сега без последствия,законите за уведомяване съм ги спазил
Последна промяна: 19 Юни 2019 16:48 от rublata.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, zempar, vaskonti, djendaka, mitko, bobo, miro1113, Radislav, messor

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 19 Юни 2019 17:27 #82486

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
rublata писа:
След 5 уведомления към музея в гр. Търговищеза за предаване на КЦ,полицаите се оказаха по бързи и изпревариха музейните работници ,като им свършиха работата,понеже те не знаели за уведомленията,а и ме оттърваха от съхраняването на артефактите намерени и спасени от тракторите в нивите,....и така 3 часа загубени ,но вече съм регестриран от властите ИМАНЯР,.... за сега без последствия,законите за уведомяване съм ги спазил
спазваите указанията на федерацията изрично пише там уведомяваите по еконт защото в случая музеиния работник чрез лъжа ще се опита да се отметне , винаги се допитваите до адвоката на БНФМ ПРЕДИ ДА ПОДПИСВАТЕ НЕЩО.Все пак в случая си спазил закона и няма място за притеснения, ИЗРИЧНО СПАЗВАИТЕ УКАЗАНИЯТА НА БНФМ ЗА ДА НЯМАТЕ ГЛАВОБОЛИЯ
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Ilia, vaskonti, djendaka, bobo, miro1113, Radislav, rublata

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 19 Юни 2019 20:02 #82492

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2938
С тези КЦ, можеш една музейна витрина към търговският център да отвориш . :lol: И много ми хареса как описват вещите: 5бр. от с. Шаро, 4бр. от с Кума Лиса, 3бр. от с Кумчо.Въло... :lol: Ако не бяха само "зелени", както е в твоят случай, щяха да добавят- от жЛът метал. от бял метал. Много професионално...нямам думи !
" Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна ! "
Последна промяна: 19 Юни 2019 20:05 от Radislav.

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 19 Юни 2019 22:19 #82505

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5917
Сега да вмъкна едно леко уточнение , когато ви казваме да уведомявате по Еконт го казваме най вече да избегнем издънки , отиграли сме го през годините и знаем , че работата ще бъде свършена . По пощата не че не могат да се случат нещата макар , че аз лично съм страдал много от български пощи , но там трябва много силно да се наблегне на детайлите а за мен най-важния детаил е всички да получат ВХОДЯЩ НОМЕР а какво значи това , че някой е приел уведомлението не както днес се е случило с Рублата , музейния работник едва ли не се е изкарал , че нито е чувал нито виждал нито някой го е уведомявал . Ако имате само обратна разсписка топката остава висяща , пощата казва ние го предадохме , музея вика ние не сме приели нищо и няма доказване кой крив кой прав. Запомнете добре ВХОДЯЩ НОМЕР . Всеки сам избира по кое да уведомява факт е , че по пощите е 5 пъти по евтино но със тях трябва да се внимава много , за това и ви караме да работите с еконт.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, skita6t, zempar, vezir, asparuh, kaveiros, bobo, Radislav, messor, rublata Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 19 Юни 2019 22:59 #82510

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
Тази тема е може би най-важното нещо в нашето хоби , това нещо тук разграничава търсача от иманяра , по този начин само може да променим негативното настроение и мнение което се е изградило за нас .. Хубав лош закона трябва да се спазва , не спазваш ли закона рано или късно издухваш супата , както се е доказало стотици пъти до сега , като не искаш да предаваш ги пускаш обратно в дупката защото вземеш ли ги с теб с друга цел независимо каква освен предаване , ставаш потенциален престъпник .Факт е , че ни съдят за боклуци , боклуци които носим в музея а те не искат , същите тези боклуци стават изключително скъпи когато се появят на делото .
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, skita6t, zempar, muhomorka, vezir, asparuh, kaveiros, mitko, bobo Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 20 Юни 2019 21:46 #82549

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
защо полиция и прокуратурата и медиите мълчат за проведената акция по сигнал както обичат да се изразяват тия служби на 19 юни 2019 година в град Търговище за намерените над 150 предмета с белези на културна ценност, ето ви отговора- лицето които е член на БНФМ многократно е уведомил музея за намерени от него неща които влючват кръст от ранно византииски период подобен на този къде Вежди Рашидов и медиите описват като изключителна рядкост и върнат от кипърските власти на нашата държава златна обеца от римсия период и куп още неща , мълчат защото се оказа че колегата уведомил местния музей и е спазил закона , в полицията музеините работници се опитват чрез лъжа да отрекът тоя факт, но според документите се оказва че лъжат, накрая правят протокол че лицето подлежи на възнаграждение след като се произнесат компетентните органи ето колеги пример как да не влизате в съдебните зали, инициативата за уведомяване на музейте е вашето оръжие срещу този закон ,
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, djendaka, kaveiros, miro1113, messor, МГИ, Julian

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 20 Юни 2019 23:08 #82556

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
Пяна ни хвана устата на УС на БНФМ на всяка сбирка да говорим едно и също , и няма да спираме да го правим до като и последната картунка която излиза с металдетектор не го проумее .Вбесявам се когато набивам , набивам а картунката остава празна , набарат го със шайбите и после ми вика аз мислех да ги предам ама ....... как си мислел то ако имаше мисловна дейност все нещо щеше да влезе в тази картунка . Горд съм със хора като Сергей - Рублата и само това ми дава сили да продължавам да се пеня и вярвам , че празните картунки ще стават все по малко и един ден търсач ще значи уважение а не престъпник .
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, skita6t, vaskonti, asparuh, kaveiros, miro1113, messor, Langar, МГИ Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 20 Юни 2019 23:32 #82563

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
И може да се повтарям и повтарям , не забравяйте да правите предаването по точно определения от УС на БНФМ начин , ние сме го направили така за да нямате проблеми после . Сергей не е изпадал в подробности но като е спазил точния ред си е вързал гащите . След като е уведомил няколко пъти и не е потърсен решава да иде директно в музея , това е грешка но го е сторил , от музея е меко казано изгонен , нещата които носи са боклуци и не ги интересуват . Посъветван е да ги изхвърли като излезе от музея . Той разбира се не го прави и вчера същите тези неща се оказват културни ценности и са прилежно прибрани под натиска на полицията от същия човек който преди половин година го е отпратил с думите , че са боклуци . Защо вчера писах за Входящия номер на уведомлението , ми как защо , защото в музея уж нищо не били знаели , че някой ги уведомява да ама дамата разписала се на документа за предаване се е разписала и на входящия номер , тя може да получава амнезия като иде в управлението ама като го има черно на бяло няма къде да ходи .
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, skita6t, asparuh, kaveiros, miro1113, messor, rublata, mavruda, МГИ Виж още благодарили
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат