Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Среща на Полигона

Полигон 27 Авг 2016 13:10 #45082

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 5218
kaveiros писа:
Май ще пускам и дрон-а, за да могат от алтернативният синод хубаво да преброят колите ....
Около 100 бяха в 12ч. на събора в Бързия, по-късно (за томболите) се увеличиха драстично...
Басимамата, толкова много коли, за първи път виждам събрани на едно место!
Браво!!!
Моля сега някой, да ми обясни, защо освен толкова много коли, на конкретното място са се били събрали и страшно много мухи?
И особенно драстично, по късно, по време на томболата???
ПП Повишено внимание, следващия път, мухите, да не отмъкнат дрона!
Той ,Владо ,май е засегнат от представянето на неговите машини на полигона.....Трябваше с неговите машини да пуснем Везир-а----Оня,освен ,че лично беше закопал целите,е бог в майсторлъка да фаща сигнали-даже и където ги нема-само му даваш точка -и воала-кеф ти цвят,кеф ти черно...... :lol: :lol: ...Щеше да е благородна измама-що да се терзае човека.... :woohoo:
Последна промяна: 27 Авг 2016 13:11 от bobo.
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE

Полигон 27 Авг 2016 14:03 #45083

• comander
  • comander's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3931
Адаш ,даваи да ходим на лов за крокодили!!!!!! В река Бързия било пълно с тях ,имало много злато ама на хората не промивали че от страх .Аааа за колите , са извикали бопаджите на софра ,да ги почерпат за съвместната работа.Гледам Емчо писал че на Габрово пълно с полиция щяло да бъде,ЕМЧО -други дертове ще имаш батко ,полицията ще ти се стори като детско заболяване,от което вече нямаш спомени.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че...
Следните потребители изказаха благодарности: skita6t, djendaka, asparuh, FLORE, miro1113

Полигон 27 Авг 2016 14:12 #45085

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 4994
Сигурни ли сте че това не е някой авто пазар там. :woohoo: Този Емчо бадемчо много си е повярвал нещо, щом трябва Митак ще ги лекуваме не го правим по задължение, а за удоволствие, това е нашата мисия в живота да помагаме на заблудените да влязат или излязат от пътя който са поели.
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.
Последна промяна: 27 Авг 2016 14:17 от FLORE.
Следните потребители изказаха благодарности: comander, miro1113, Radislav

Полигон 27 Авг 2016 14:19 #45086

• miro1113
  • miro1113's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Просто човек
  • Получени благодарности 3512
Май много внимание им се обръща на тия . За умряла организация или добро или нищо .
Ако човек изпусне $100 банкнота и злато за $10 , то за златото ще се наведе , с такъв хъс сякаш парите никога не са съществували !
Следните потребители изказаха благодарности: mitko, Avrelian

Полигон 27 Авг 2016 14:34 #45089

• comander
  • comander's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3931
Миро прав си ,но виждаики тежка форма шизофрения не мога да остана безпристрастен искам да помагам на нуждаещи се ,за това съм решил да стана и член на Ловешкия клуб на Курчо ,понеже Емко е там да му помогна с един членски внос .Дали ще ми отвори врата като му позвъня ?Ще гледам да е по рано, към два да не го срамя от комшите.Ще си взема и специалисти с много практични рецепти ,Бургаски патенд.

Като го излекуват почват лечение и с другите ,че и те са много зле ако не им се помогни може да ги изтървем.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че...
Последна промяна: 27 Авг 2016 14:36 от comander.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, FLORE, miro1113, rublata

Полигон 27 Авг 2016 15:29 #45094

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2944
messor писа:
Radislav писа:
comander писа:
Като гледам на снимките ми се вижда чернозем,преди полигона проба за дупков ефект, проба за грунд баланс (наи трудната гимнастика за Деуса),и накрая дискриминация ,цветно черно.
Да, почвата наистина е много странна за там- черна и рохкава, не е глина както е по други райони в околовръст.
Пробата за дупка и грунд баланс е задължителна.Имам го в пред вид.
Един жокер от мен,почвата е лека, даже бих казал супер лека така че Деуса няма да има проблем-така си мисля, но тези дни валя и ако задържи в дълбочина влагата ще стане интересно!

Точи на шмиргела лопатите и зареждай батериите, че трябва да им отмъкнем Релика... mdet
" Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна ! "
Следните потребители изказаха благодарности: comander, FLORE, messor

Полигон 27 Авг 2016 19:32 #45103

• messor
  • messor's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 369
Radislav писа:
messor писа:
Radislav писа:
comander писа:
Като гледам на снимките ми се вижда чернозем,преди полигона проба за дупков ефект, проба за грунд баланс (наи трудната гимнастика за Деуса),и накрая дискриминация ,цветно черно.
Да, почвата наистина е много странна за там- черна и рохкава, не е глина както е по други райони в околовръст.
Пробата за дупка и грунд баланс е задължителна.Имам го в пред вид.
Един жокер от мен,почвата е лека, даже бих казал супер лека така че Деуса няма да има проблем-така си мисля, но тези дни валя и ако задържи в дълбочина влагата ще стане интересно!

Точи на шмиргела лопатите и зареждай батериите, че трябва да им отмъкнем Релика... mdet
Тази година няма да има прошка mdet
Следните потребители изказаха благодарности: comander, Radislav

Полигон 27 Сеп 2016 21:16 #46303

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 11986
Брей сага като се загледах отново в таблицата ми много се е изложил тоя DEUS ама те отначало не бързаха правиха ги качествено , сага и тях ти подгони лакомията и карат през куп за грош позната история .
А новите бели антени ще открият златни бучки в България дори и въобще да ги няма . :lol:

Последна промяна: 27 Сеп 2016 21:18 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: comander, djendaka, FLORE, miro1113

Полигон 27 Сеп 2016 21:21 #46306

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 11986
А тук имаше един пост в " империото " :lol: на Тошко
копирах го щото се чатнах ,че няма да устиска много преди да му сложат гумата .
----
sitalk
Джадай
Джадай

Точки : 1328

ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? Yesterday at 11:46 pm

Всеки апарат си има своите предимства.
1.Монетарите са за стандартно търсене и проучване,до 50-60 см макс.
2.Рамките са за търсене на големи предмети в дълбочина,като покриват голяма площ.При равни участъци.
3.Кантарите също,но не могат да покриват голяма площ.Стават за обрасли места.
4.SD,GP,GPX-овете са за търсене в петна.Както и за дълбоко търсене с големите антени.
5.Георадарите не ме интересуват.За мен те не са апарат за търсач.
Cool Cool Cool
Pulse Relic(Тавата),дето не спирата да я плюете.Тя сякаш за вас се появи като Демон в сънищата ви... Laughing
Спокойно,не си я купувайте.Никой насила не ви кара.
Та така.Да ви обясня що за апарат е.Понеже явно не знаете.Или не искате да знаете.Или най-вероятно много добре знаете,ама не искате да го повярвате.
Първо ,за да обсъжда някой този уред и да се опитва да дава мнение за него,трябва да е работил с Rамка и GP.Казвам работил,а не тествал по полигони и правил клипове и т.н. Работил с часове,месеци,години.И когато пипне Тавата му става ясно за какво иде реч.
Това е на принципа на Джи пи втори канал-само за едри предмети и някои по-плътни малки,които с течение на времето се усещат и се подминават.Дребните не ги чува и това е едно от предимствата и.Движи се бързо.А с Джи пито е много бавно,понеже дребните постоянно го "спъват" и се губи много време.
Работи близо до ел.напрежение.Даже и до ЖП линия.(КОгато минава самия влак се изключва).На тези места Джи пито умира.
Пусканете и спиране става с едно копче без никакви настройки.Настройките са вградени.Имам в предвид за дълбочина,за орудено,за ел.смущенияи др.ИМа само три копчета.
Никакво сглобяване и разглобяване.
Земния баланс е автоматичен.По време на работа ако неволно се вдигне нагоре и се доближи до земята издава звук,но той се стабилизирва сам за секунда.НИкакъв проблем не е това(за разлика от някои уреди,които имат копче ЗЕРО) и ставаш луд да го натискаш постоянно.Ако не го натискаш това копче,имаш чувството,че се движиш над гробище от закопани колесници.И ако не го натиснеш,може този Автопарк тракийски да се окаже дълъг километри....та така....да продължа.
Друго-когато включваш Тавата,въобще не се търси предварително място,където да няма горни замърсявания.А това се прави от всички видове дълбочинни машини.Даже и монетари,които нямат авт.грунд баланс.Защото и да има метален предмет под нея,тя го игнорира и след секунди е готова за ход.
Лека и удобна за работа.Не е нужен втори човек като рамките.И сам съм работил с рамка,знам какво веднага ще кажете,ама колко време се издържа?
В този апарат са събрани възможно повече предимства от джи пи и рамки и премахнати възможно повече техни недостатъци..Избрана е една ниша,която е подходяща за търсене в равни терени.И Целта е да се "пипат" "неща",там където монетарите не ги достигат,а за кантарите и рамките са доста дребни,за да ги чуят.Джи пито някои ще ги чуе,някои не,в зависимост от ред обстоятелства.
В някои моменти може да достигне и на рамката дълбочината.Да я бие не,но на кой му трябва неща над 2м? Ако на някой му трябва да си вземе рамка.
Друго предимство при Тавата-стотинки разпилени в дълбочина ги групирва като общ сигнал.Докато джи пито хваща ги,но ги "изхълцва" и ги подмнинаваш.А може и въобще да не ги чуе.
Недостатъците на Тавата са в гъсталаци.Там джи пито има предимства с малка антена.
Друг недостатък е ,че трябва да си обут с гумени ботуши,или боти без никакви метални капси,защото се движи близо до краката ти(ако въобще това може да е недостатък).
Също като джи пито на моменти улавя керамиката,когато е струпана,но мести центъра и по това се познава.Както и самия сигнал е много тих и няма ехо,или ехото се прекъсва за секунди.Това се познава с опит.Джи пито също го прави това.НО няма как да се промени закона на физиката.Все пак джи пито е проектирано за самородно злато.

Нямате право така да оплювате този уред,без да знаете как работи.
Георги Чаушев има право за някои неща,които е писал за Пулсовите машини.Но няма апарат все още без недостатъци.
Емо Христов-това не е недоразумение.А си е едно предимство да го имаш.
Не знам от къде ви дойде тази злоба.
Правете си уреди,продавайте ги.На никой не желая злото.
И не смейте и да си помисляте,че този текст ми е платен!!! Това го написах от това,което съм видял.
Последна промяна: 27 Сеп 2016 21:23 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: comander, vaskonti, sitalk, kaveiros, mitko, bobo, FLORE, mikreto, miro1113, Radislav Виж още благодарили

Полигон 27 Сеп 2016 21:27 #46307

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5939
Славчо то с деусите всичко е ясно продавалника ще изгори от обяви :cheer: , по ми е интересно защо маска 4 про се представи много по добре от двете маски 5 , след като ония с целулита обяснява че са една и съща платка и машина . Аз въобще не се изразих правилно маска 5 не се справи тя беше трагична , вижте по доброто и представяне в таблицата и се сетете за другото сами и то с антена за уродено :lol:
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, comander, FLORE, miro1113

Полигон 27 Сеп 2016 21:31 #46308

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5939
Slavitoooo писа:
А тук имаше един пост в " империото " :lol: на Тошко
копирах го щото се чатнах ,че няма да устиска много преди да му сложат гумата .
----
sitalk
Джадай
Джадай

Точки : 1328

ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? Yesterday at 11:46 pm

Всеки апарат си има своите предимства.
1.Монетарите са за стандартно търсене и проучване,до 50-60 см макс.
2.Рамките са за търсене на големи предмети в дълбочина,като покриват голяма площ.При равни участъци.
3.Кантарите също,но не могат да покриват голяма площ.Стават за обрасли места.
4.SD,GP,GPX-овете са за търсене в петна.Както и за дълбоко търсене с големите антени.
5.Георадарите не ме интересуват.За мен те не са апарат за търсач.
Cool Cool Cool
Pulse Relic(Тавата),дето не спирата да я плюете.Тя сякаш за вас се появи като Демон в сънищата ви... Laughing
Спокойно,не си я купувайте.Никой насила не ви кара.
Та така.Да ви обясня що за апарат е.Понеже явно не знаете.Или не искате да знаете.Или най-вероятно много добре знаете,ама не искате да го повярвате.
Първо ,за да обсъжда някой този уред и да се опитва да дава мнение за него,трябва да е работил с Rамка и GP.Казвам работил,а не тествал по полигони и правил клипове и т.н. Работил с часове,месеци,години.И когато пипне Тавата му става ясно за какво иде реч.
Това е на принципа на Джи пи втори канал-само за едри предмети и някои по-плътни малки,които с течение на времето се усещат и се подминават.Дребните не ги чува и това е едно от предимствата и.Движи се бързо.А с Джи пито е много бавно,понеже дребните постоянно го "спъват" и се губи много време.
Работи близо до ел.напрежение.Даже и до ЖП линия.(КОгато минава самия влак се изключва).На тези места Джи пито умира.
Пусканете и спиране става с едно копче без никакви настройки.Настройките са вградени.Имам в предвид за дълбочина,за орудено,за ел.смущенияи др.ИМа само три копчета.
Никакво сглобяване и разглобяване.
Земния баланс е автоматичен.По време на работа ако неволно се вдигне нагоре и се доближи до земята издава звук,но той се стабилизирва сам за секунда.НИкакъв проблем не е това(за разлика от някои уреди,които имат копче ЗЕРО) и ставаш луд да го натискаш постоянно.Ако не го натискаш това копче,имаш чувството,че се движиш над гробище от закопани колесници.И ако не го натиснеш,може този Автопарк тракийски да се окаже дълъг километри....та така....да продължа.
Друго-когато включваш Тавата,въобще не се търси предварително място,където да няма горни замърсявания.А това се прави от всички видове дълбочинни машини.Даже и монетари,които нямат авт.грунд баланс.Защото и да има метален предмет под нея,тя го игнорира и след секунди е готова за ход.
Лека и удобна за работа.Не е нужен втори човек като рамките.И сам съм работил с рамка,знам какво веднага ще кажете,ама колко време се издържа?
В този апарат са събрани възможно повече предимства от джи пи и рамки и премахнати възможно повече техни недостатъци..Избрана е една ниша,която е подходяща за търсене в равни терени.И Целта е да се "пипат" "неща",там където монетарите не ги достигат,а за кантарите и рамките са доста дребни,за да ги чуят.Джи пито някои ще ги чуе,някои не,в зависимост от ред обстоятелства.
В някои моменти може да достигне и на рамката дълбочината.Да я бие не,но на кой му трябва неща над 2м? Ако на някой му трябва да си вземе рамка.
Друго предимство при Тавата-стотинки разпилени в дълбочина ги групирва като общ сигнал.Докато джи пито хваща ги,но ги "изхълцва" и ги подмнинаваш.А може и въобще да не ги чуе.
Недостатъците на Тавата са в гъсталаци.Там джи пито има предимства с малка антена.
Друг недостатък е ,че трябва да си обут с гумени ботуши,или боти без никакви метални капси,защото се движи близо до краката ти(ако въобще това може да е недостатък).
Също като джи пито на моменти улавя керамиката,когато е струпана,но мести центъра и по това се познава.Както и самия сигнал е много тих и няма ехо,или ехото се прекъсва за секунди.Това се познава с опит.Джи пито също го прави това.НО няма как да се промени закона на физиката.Все пак джи пито е проектирано за самородно злато.

Нямате право така да оплювате този уред,без да знаете как работи.
Георги Чаушев има право за някои неща,които е писал за Пулсовите машини.Но няма апарат все още без недостатъци.
Емо Христов-това не е недоразумение.А си е едно предимство да го имаш.
Не знам от къде ви дойде тази злоба.
Правете си уреди,продавайте ги.На никой не желая злото.
И не смейте и да си помисляте,че този текст ми е платен!!! Това го написах от това,което съм видял.
Той Тошко много верни неща им написа момчето щото е търсач и знае и 2 и 200 ама им е неудобен и му изтриха всичко хубаво е че си го запазил да видят всички как се действа , няма да се учудя и куки да му пратят за накой не удобен пост то това им е второ Аз.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, comander, sitalk, asparuh, bobo, FLORE, miro1113

Полигон 27 Сеп 2016 21:31 #46309

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
Маска 5 уж е дават за плаж а пък на плажа не спря да квичи, или Владко само може да лъже хората за някой лев, много явно е издребнял , само да обработя клиповете и ги пускаме да видят колко добре работят маските и да си правят сами изводите за напред от къде ще си купуват детектори.

Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, comander, djendaka

Полигон 27 Сеп 2016 21:35 #46310

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
Трият Ванка щото истината е красиво нещо макар и по някога да боли, в техния случай направо си кърви от болка. Повечето колеги разбраха какви са долни доносници в полицията няма да се учудя и ония от монтана да не е на тази схема вече да сътрудничи на куките , до колкото знам и той има опит в тази сфера най вече към конкуренцията .

Следните потребители изказаха благодарности: comander, djendaka, asparuh, miro1113

Полигон 27 Сеп 2016 23:55 #46319

• yaponetsa
  • yaponetsa's Avatar
  • Офлайн
  • Получени благодарности 2079
На мен пък ми изтриха няколко поста под ред.Ето какво обаче си копирах.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, comander, mitko, bobo, FLORE, miro1113, Radislav, rublata

Полигон 28 Сеп 2016 02:07 #46322

• miro1113
  • miro1113's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Просто човек
  • Получени благодарности 3512
Той Емчо като имаше безплатна карта на БНФМ бе много деен във този форум . Картата му бе дадена след негово обещание да помага на колеги със счупени машинки . И след като за една година не отремонтира нито една , дори тези негово производство му бе отказана нова безплатна кара . И за непоправените , а и не върнати апарати ни дума , но да плюе срещу вятъра може и се сеща много добре .
Ако човек изпусне $100 банкнота и злато за $10 , то за златото ще се наведе , с такъв хъс сякаш парите никога не са съществували !
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, comander, yaponetsa, mitko, FLORE
Модератори: yaponetsa, Ilia, djendaka, Slavitoooo, skita6t, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат