Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 14 Юни 2015 07:45 #31696

• Aemilivs
  • Aemilivs's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 109
А в закона опоменато ли е по кои следи познаваме кое е паметник на културата и кое не. Аз не съм археолог и няма как да ги знам примерно :)
Администраторите са забранили публикуването за гости.

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 03 Юли 2015 12:56 #32198

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2549
Днес ми се обади колега от Видин и ми каза че е намерил неща които смята че са културни ценности, написал е уведомление до Видинския регионален музеи и го пратил по еконт.Впечатляващо е желанието да се спазва точно закона....дано ни разберат!
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Последна промяна: 03 Юли 2015 13:03 от skita6t.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, djendaka, kaveiros, FLORE, Nesho, Fastext, miro1113

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 04 Юли 2015 18:49 #32249

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 6366
skita6t писа:
Днес ми се обади колега от Видин и ми каза че е намерил неща които смята че са културни ценности, написал е уведомление до Видинския регионален музеи и го пратил по еконт.Впечатляващо е желанието да се спазва точно закона....дано ни разберат!
Браво ! Това е правилния път и нищо друго . Надявам се все повече колеги да последват примера , и все повече неща остават в нашите музеи за поколения на пред .
Последна промяна: 04 Юли 2015 18:51 от djendaka.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, FLORE, Nesho, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 07:59 #34470

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5018
В петък миналата седмица пуснах по еконт моето уведомление до музея и в понеделник имах телефонно обаждане . Срещата мина нормално, много ми се зарадваха. Другата седмица смятам да поискам индификация за монетите които занесох и евентуално за моето възнаграждение. И в този ред на мисли апелирам към всички колеги да направят същото, няма нищо страшно.

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.
Последна промяна: 30 Сеп 2015 09:09 от FLORE.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Ilia, bati_jenko, Slavitoooo, comander, skita6t, djendaka, vezir, dertlibey, Стоян Виж още благодарили

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 13:18 #34475

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
Вчерa още двaмa колеги от Видин сa пуснaли уведомления до регионaлния музей
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, comander, FLORE, cat

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 13:32 #34476

• mitko
  • mitko's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 6443
Аз като съм с връзки, направо ГДБОП ми ги носят в музея. Който иска, може да опита. :ohmy:
СТАНИ ЧЛЕН НА БНФМ. ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА

Измяната на престъпния режим е патриотизъм, а патриотизмът по отношение на престъпна държава - това е измяна!
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, preskouuu, elmu007, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 13:34 #34477

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 14166
Браво Флоре !

Единствено членовете на Българската Национална Федерация по Металдетектинг

правят реални подчертавам реални стъпки за подобряване положението в което се намират българските търсачи !

Не забравяйте за :
Информационно писмо до ОДП и РПУ в България относно членски карти за 2015 г.7
metaldetecting.bg/index.php?option=com_k...7&Itemid=126&lang=bg
.
ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
metaldetecting.bg/index.php?option=com_k...9&Itemid=126&lang=bg
.
Регистрация на металдетектори
metaldetecting.bg/index.php?option=com_k...6&Itemid=126&lang=bg
Последна промяна: 30 Сеп 2015 17:24 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, comander, vezir, FLORE, cat

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 16:43 #34482

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930
FLORE, то страшното после ще дойде , така съм чувал от други преди теб .

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 16:57 #34485

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5018
elmu007 писа:

Ми който го е страх да си продава детектора и да се захваща с плетене на чорапи.

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, comander, skita6t, djendaka, vezir, vasco7510, Nesho, miro1113, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 18:12 #34497

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
elmu007 писа:
Я кажи какво си чувал , че аз познавам над 10 човека които са спазили закона и са предали намерените вещи в музея ама никой от тях не е виждал това СТРАШНОТО .
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 18:25 #34498

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
djendaka писа:
elmu007 писа:
Я кажи какво си чувал , че аз познавам над 10 човека които са спазили закона и са предали намерените вещи в музея ама никой от тях не е виждал това СТРАШНОТО .

Тези не са 10 , но са достатъчно за статистиката да се превърне в тенденция . Не след дълго , след жеста който са направили са им идвали гости .

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 18:34 #34501

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
elmu007 писа:
djendaka писа:
elmu007 писа:

Тези не са 10 , но са достатъчно за статистиката да се превърне в тенденция . Не след дълго , след жеста който са направили са им идвали гости .
аз пък познавам над 100 които не са пратили уведомления и са им идвали на гости казвам го просто за статистиката
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, djendaka, lyubo, FLORE, miro1113

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 18:39 #34502

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
elmu007 писа:
djendaka писа:
elmu007 писа:

Миля че прекалено много те гони параноя , двама от хората предават още преди да е създадена федерацията да не говорим за инициативата , и двамата имат почетни грамоти като дарители , дори като ходих ме питаха да ли ги познавам а аз ги познавам отлично но никога не съм знаел че са дарители , за толкова години никой не ги е навестил . Както каза Флорето който го е страх като намери ги хвърля обратно в дупката , после се пребираме в къщи сядаме на компютрите и почваме да пишем колко лош е закона и как искаме да е като в Англия и други европейски страни , и как федерацията нищо не прави , пък забравяме че федерацията не е 10 човека а федерацият сме ние самите .
Следните потребители изказаха благодарности: vezir, FLORE, miro1113, cat, Radislav

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 18:40 #34503

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
skita6t писа:
elmu007 писа:
djendaka писа:
elmu007 писа:

аз пък познавам над 100 които не са пратили уведомления и са им идвали на гости казвам го просто за статистиката
То да ти кажа и аз знам доста такива . И бъди сигурен че не са им дошли на гости защото са отишли да предават а по скоро защото не са отишли да предават или пък са предали на място което не е разрешено , аз незнам как се самозаблуждават хората че като се крият че никой не ги знае , ако си им интересен и без да пращаш заявления или дарения ще ти следят и пломбите в устата
Последна промяна: 30 Сеп 2015 18:44 от djendaka.
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE, elmu007, miro1113, cat

ИНИЦИАТИВА ЗА УВЕДОМЯВАНЕ НА МУЗЕИТЕ В БГ ЗА СЛУЧАЙНО НАМЕРЕНИ ПРЕДМЕТИ ПРИ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ 30 Сеп 2015 18:54 #34504

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
djendaka писа:
elmu007 писа:
djendaka писа:
elmu007 писа:

Миля че прекалено много те гони параноя , двама от хората предават още преди да е създадена федерацията да не говорим за инициативата , и двамата имат почетни грамоти като дарители , дори като ходих ме питаха да ли ги познавам а аз ги познавам отлично но никога не съм знаел че са дарители , за толкова години никой не ги е навестил . Както каза Флорето който го е страх като намери ги хвърля обратно в дупката , после се пребираме в къщи сядаме на компютрите и почваме да пишем колко лош е закона и как искаме да е като в Англия и други европейски страни , и как федерацията нищо не прави , пък забравяме че федерацията не е 10 човека а федерацият сме ние самите .

Че съм критикувал федерацията , критикувал съм я . Но открито казвам какво мисля , без да лицемернича ,че на някой няма да му стане приятно . Тази инициатива също едвали ще има някакъв ефект .
Иначе си прав че без хора нищо не става . Прав си и че тази параноя и страх са безсмислени . Много хора си търкат отдавна така сякаш са в Англия и никой не ги закача , което е показателно .
Следните потребители изказаха благодарности: cat
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат