Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Помощ относно XP Deus

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 18:52 #65589

• Mitaka
  • Mitaka's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 66
Колеги,имам проблеми с начина на търсене и програмите на апарата. Апарата е с 9 инчовата сонда.
Искаше ми се да е с 11 инчовата но нямах толкова пари.
Моля ако има колеги които имат опит с този апарат,нека да нахвърлят каквото им дойде на ум като съвети,ще бъда много благодарен. :blush:
Всичко което знам е гледано в Ю Туб предимно и на моменти инфото ми играе лоша шега,защото изобщо техните настройки не са за нас.
Аз съм сменял всякакви програми и като цяло на "all metal" се чувствам най комфортно.
Имам обаче проблеми със разни железа които ми свирят на цветно и ровя на дълбоко за нищо.
Чета из форуми че режат или пренебрегват,много високите тонове точно поради тази причина.
Но било нож с две остеиета тази практика.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 18:56 #65590

• kronos555
  • kronos555's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 828
С деуса не е нещо ненормално да вадиш железа, особено кръгли и с дупки. Как се разбира дали е голямо желязо, започваш да махаш пред сигнала и издърпваш към теб, когато излизаш от сигнала на върха на антената ако дава желязо, значи е такова.
Следните потребители изказаха благодарности: rublata, Mitaka

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 19:05 #65591

• Mitaka
  • Mitaka's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 66
Последният път влязох в една гора уж "девствена" в послвдствие се усетих,че е зкуствено засаждана.И вадих някакви странни ръждясали метални кубчета на около 30 см. които свиреха с над 80 по моята графа.
Същото беше и с разни дрбели парчета от лопати,мотики и тн.
За 4 часа лов излязох с 6 гилзи,два лева от старите,20 ст.от сегашните,едно метално копче което не е на повече от 40 год.И те така :)
Искам да съм активен и във форума със снимките но нещо рязко взех,че си счупих телефона после и колата. :side:

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 21:26 #65608

• zempar
  • zempar's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2436
Освен по звук железата се разпознават и по числа и ето там идва вече удобството на дисплея.
Големите железа, които ти ги свири цвят обикновено са с много високи числа, но това е по спомени и с далечната 2ра версия на детектора.
Най-сигурно е да си вадиш сигналите и да се учиш в движение, че който и каквото да ти обяснява от практиката по-добро няма.
Следните потребители изказаха благодарности: miro1113, rublata, Mitaka

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 21:32 #65611

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 6039
А пък мен ме кефят и железата,защото тези които са много стари ,обикновено са ковани и много корозирали от времето и винаги свирят с цвят и когато ги вадиш придобиваш и опит да ги разпознаваш за в бъдеще, цвета ДЕУС никога не бърка,той си е категоричен.....практика колега и постоянство,опита сам ще дойде...ела на някоя сбирка на БНФМ на живо някои търсачи с опит ще те светнат в много тънкости и вземи някоя стъклена бележка за урока...взел си много добър детектор....успех beer3

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 21:43 #65615

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
преди имах 9 инчова сонда,но тя по скоро е за търсене в замърсено и работа в гора,ако можеш вземи 11 инча за в бъдеще ,аз съм с такава и съм много доволен и работя с новата версия 4 винаги на слушалки от пулта....

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 22:09 #65619

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
не лоша дълбока програмка.........
Следните потребители изказаха благодарности: Mitaka, Nerony

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 22:25 #65624

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 12817
rublata писа:
когато ги вадиш придобиваш и опит да ги разпознаваш за в бъдеще, цвета
:)
Трябва, да си много смел, да разчиташ на това :) Един път на 1000, ти е достатъчно, да сбъркаш, освен ако не са ти цел ръждиви железа :lol:
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka

Помощ относно XP Deus 13 Фев 2018 23:01 #65626

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Ами ДОК отвикнах от първия си ДЕУС докато се лутам да ми пасне някой апарат и от многото смени пак се върнах на него и вадя всичко по съмнително докато свикна и придобия слухов опит,защото както повечето стари търсачи знаете,че ВДИ числото е само за успокоение на оператора,а казват,че машина без слушалки е половин машина и всичко идва от звука на апарата,а деус е малко по различен от другите(детско подрискване) :cheer: особенно когато се използва полифонията,която дава огромна информация за обекта под антената,но когато човек придобие опит,а време не стига, а зимата отвикваме и забравяме звуците...и между другото-чистете по често антената,като сваляте предпазителя ,защото много земна прах се събира ,а деус е много чувствителен и трудно се грундира,сега чистех моя...леле малееее и заради това ще го омотам с изолента
Последна промяна: 13 Фев 2018 23:07 от rublata.

Помощ относно XP Deus 14 Фев 2018 03:11 #65636

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5022
rublata писа:
...взел си много добър детектор....успех beer3
Чак пък много добър не бих казал.
Серго ти пак кога му свикана на тоя паткалник на звуците?
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, mitko, Avrelian

Помощ относно XP Deus 14 Фев 2018 03:42 #65638

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Бил съм радист дълго-време имам клас ,,С" и запомням много добре тоновете ,казвал съм го и при тази професионална деформация се получава по лесно усвояването на тоновете при,, слухтенето" важното е два три пъти да се чуе и ще почнеш да различаваш пръдните на женските и мъжките мравки ФЛОРЕ

Помощ относно XP Deus 14 Фев 2018 06:38 #65640

• FLORE
  • FLORE's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 5022
rublata писа:
Бил съм радист дълго-време имам клас ,,С" и запомням много добре тоновете ,казвал съм го и при тази професионална деформация се получава по лесно усвояването на тоновете при,, слухтенето" важното е два три пъти да се чуе и ще почнеш да различаваш пръдните на женските и мъжките мравки ФЛОРЕ

Серго бил си радист преди 30 години, само не ми изскачай с тия номера за тоновете, че на майлаба са доста по добре музиките .
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

Бранейки се срещу евреина, аз се боря за делото на бога.
Това, което не е добра раса на този свят е плява.
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, muhomorka

Помощ относно XP Deus 14 Фев 2018 11:03 #65642

• zempar
  • zempar's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
rublata писа:
Ами ДОК отвикнах от първия си ДЕУС докато се лутам да ми пасне някой апарат и от многото смени пак се върнах на него и вадя всичко по съмнително докато свикна и придобия слухов опит,защото както повечето стари търсачи знаете,че ВДИ числото е само за успокоение на оператора,а казват,че машина без слушалки е половин машина и всичко идва от звука на апарата,а деус е малко по различен от другите(детско подрискване) :cheer: особенно когато се използва полифонията,която дава огромна информация за обекта под антената,но когато човек придобие опит,а време не стига, а зимата отвикваме и забравяме звуците...и между другото-чистете по често антената,като сваляте предпазителя ,защото много земна прах се събира ,а деус е много чувствителен и трудно се грундира,сега чистех моя...леле малееее и заради това ще го омотам с изолента
Да работиш само на слух е все едно да си боядисаш джама на колата и да караш на слух.
Не ми е ясно, защо доброволно се лишаваш от едно от сетивата си при условие, че имаш дисплей.
Но това обяснява болшинството ти железни находки :) .
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, FLORE

Помощ относно XP Deus 14 Фев 2018 11:38 #65645

• rublata
  • rublata's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
аз съм търсач на изгубени вещи в миналото и като няма бяла риба и рака е риба бе,казвам че ме кефи а вие какво само злато и сребро ли копаете?Аз малко си падам клошарче и събирам всичко и един път ,като ме свари арендатора у неговата нива ми се зарадва ,като му показах железата ,че му чистя нивата и от тогава сме приятели и нямам проблеми да ходя там,.....естествено ,че и му се представих че съм член на БНФМ и не правя ями ,които да остават незаровени......
Следните потребители изказаха благодарности: zempar, FLORE

Помощ относно XP Deus 14 Фев 2018 12:23 #65646

• zempar
  • zempar's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Ами то и оная маска дето я продаваше Флорето за 98,99лв. щеше да ти върши същата работа за тая цел :) .
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, FLORE
  • Страница:
  • 1
  • 2
Модератори: Slavitoooo, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, Ilia, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат