Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

ТЕМА: БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ.

БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ. 25 Дек 2016 17:26 #49551

• свещ.Димитър
  • свещ.Димитър's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 291
Весела и вълшебна Коледа,приятели!Бъдете живи, здрави и истински щастливи!Бъдете благословени, бъдете значими, обичани и винаги усмихнати! И нека да съумеем да запазим магията на Коледа през цялата година,за да бъдем по-добри, да се обичаме повече и да имаме силата да сътворяваме по едно малко чудо всеки ден – една усмивка, едно добро дело, един топъл жест.
Весели празници!

Божията благодат,мир и любов да е винаги с всички нас с пожелание за здраве, късмет,успехи,дълголетие и благоданствие! Амин!
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: Mila, Slavitoooo, skita6t, djendaka, kaveiros, miro1113, dmd_77

БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ. 28 Мар 2017 22:05 #53787

• mitko
  • mitko's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 5010
Притча: Най-ценният камък на света

На крайбрежна пясъчна ивица играело малко дете. Докато то си играело на плажа, намерило едно жълтеникаво, лъскаво камъче. С голяма радост и с мисълта, че е намерило нещо скъпоценно, го показало на баща си. Още от пръв поглед бащата разбрал, че камъкът не е скъпоценен, а обикновен. За да не разочарова детето си обаче, той нищо не казал, а само се усмихнал и го погалил по главата. Зарадван от мисълта, че най-после ще може като другите деца да кара колело, момченцето изтичало до близкото златарско ателие. Без да обръща внимание на пазаруващата добре облечена жена, отворило мъничката си шепа и казало на златаря:
- Продавам го. Ще го купиш ли?
Златарят веднага разбрал, че в широко отворената длан на детето има обикновен камък, а не благороден метал. Опитал се да отпрати детето, но то още по-високо и настоятелно, с молещи очи и с треперещ глас повторило:
- Продавам го, ще го купиш ли? С парите ще си купя колело!
Златарят започнал да го избутва навън. Изведнъж жената, която слушала разговора, с нежен глас се обърнала към детето с думите:
- Ето го камъка, който търся от години! Най после го намерих! Синко, ще го продадеш ли на мен?
Жената дала пари за едно колело и още малко отгоре, за една топка. Тя взела камъка от детето и се обърнала към златаря:
- Моля Ви, към този камък прикрепете един златен ланец!
Златарят с учудващ глас напомнил, че камъкът е обикновен и няма никаква стойност, но жената отвърнала:
- За мен този камък е много по-ценен от всички останали, защото носи мечтите на едно дете!
СТАНИ ЧЛЕН НА БНФМ. ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА

Измяната на престъпния режим е патриотизъм, а патриотизмът по отношение на престъпна държава - това е измяна!
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, djendaka, bobo, Nesho, miro1113, messor

БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ. 29 Мар 2017 10:09 #53806

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 10712
Не, не ми хареса притчата!
Камъка не носи мечтите, а заблудата на едно дете! Бъдещето на това дете е живота, да го смачка!
Последна промяна: 29 Мар 2017 10:10 от kaveiros.

БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ. 30 Мар 2017 20:41 #53903

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3137
kaveiros писа:
Камъка не носи мечтите, а заблудата на едно дете! Бъдещето на това дете е живота, да го смачка!
Не съм съгласен. То кой не е заблуден поне малко за нещо. Някакси за успокоение на нас по бедните народи винаги ни се втълпява като част от възпитанието че колкото сме по смачкани от живота, толкова сме по развити като личности което е поредната заблуда.
Като тази която ти казва че казармата те прави мъж. :lol: Освен да се научиш на подчинение и да научиш цигарите друго няма какво да се научиш.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo

БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ. 30 Мар 2017 20:56 #53907

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 11843
Nesho писа:
kaveiros писа:
Не съм съгласен. То кой не е заблуден поне малко за нещо. Някакси за успокоение на нас по бедните народи винаги ни се втълпява като част от възпитанието че колкото сме по смачкани от живота, толкова сме по развити като личности което е поредната заблуда.
Като тази която ти казва че казармата те прави мъж. :lol: Освен да се научиш на подчинение и да научиш цигарите друго няма какво да се научиш.
Нешо , както си тръгнал с тия разсъждения скоро ще отхвърлиш и Ленинският съботник
пък аз сега ще се опитвам да го въвеждам наново за преди събора :woohoo:
Последна промяна: 30 Мар 2017 20:57 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: mitko

БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ. 30 Мар 2017 21:11 #53910

• bobo
  • bobo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4990
Nesho писа:
О хоо-тука можем много да поспорим,ма не е темата..А иначе-има хиляди начини някой да те накара да му се подчиниш.Казармата не учи на това...,ма щом не си го разбрал... :)
Последна промяна: 30 Мар 2017 21:12 от bobo.

БОГ. ДУХОВНИ ПОУЧЕНИЯ И ПРАЗНИЦИ. 30 Мар 2017 21:19 #53912

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 10712
По-добре в кръчмата, да не спамим темата
Следните потребители изказаха благодарности: bobo, Radislav
  • Страница:
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат