Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 08 Ян 2011 16:59 #2127

• bati_jenko
  • bati_jenko's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 171
dionis написа:
pechkata написа:
Да Емиле можиби си прав ама до колкото знам никоя организация не може да налага вето в дадена държава...Всичко зависи от парламента - не вида ли каво стана със приемането ни в европейския съюз умишлено тътрят нещата в парламента ама да не забравят че идват избори...И като стана дума за това се ми се върти тази мисъл в главата: - парламентарната група на " МЕТАЛДЕТЕКТИНГ " добре звучи...
Може да не могат да налагат вето,но дават препоръки,които,ако не изпълниш,имат методи за санкции.Как Европейската комисия можа да регулира закона за металдетектинга в Швеция?Защо да не стане и у нас така?
Още повече, че ТУК е НРБ, :laugh:
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 08 Ян 2011 17:24 #2130

• dionis
  • dionis's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 27
Това Н не го ли махнаха вече? :)

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 08 Ян 2011 17:28 #2132

• bati_jenko
  • bati_jenko's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 171
По нищо не личи, :laugh:

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 08 Ян 2011 21:52 #2148

• pechkata
  • pechkata's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ
  • Получени благодарности 116
Georgi Georgiev написа:
:) "парламентарната група на " МЕТАЛДЕТЕКТИНГ"
и това не е толкова просто......10-15 000 ще гласуват ли
за наши избраници за да се мине бариерата?
Иначе звучи интересно...!!!
За прескачане на бариерата мисля че не е чак толкова висока като се има в предвит бройката на търсачите у БГ - все пак става дума за парламентарна група не за федерация със друго око се гледа на това начинание от съмишлениците ни - лично аз мисля че можем да направим една предизборна кампания пък кавото стане няма да загубим чак толкова много...

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 08 Ян 2011 22:06 #2149

• dionis
  • dionis's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 27
Десет-петнадесет хиляди от един регион ми се вижда малко множко.Би могло да стане в Североизточна България,но там пък ДПС-то си е традиционно силно.В централна Северна България?Едва ли.Монтана е крепост на БСП-то,Ловеч не знам ,освен към Видинско,от селата около Арчар:)

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 08 Ян 2011 23:57 #2151

• Джони
  • Джони's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 1498
Позволявам си да кача тук едно мнение на колегата Петроний от форум "Империо", няма да го коментирам, но си заслужава прочита.

"Тъй като , скоро предстоят избори - кметски ,президентски и по-късно парламентарни, искам да направя една прогноза за техният изход ,понеже хвърлих боба и знам ,че власта чете и тук и ще й е интересно ,пък и да има в предвид какво ще се случи . И като се има в предвид,че резултатите винаги са в пряка зависимост от това ,което са надробили и причинили на обикновенния човек. Бате Б. като прочете това или да му сведът по определеният ред следното , губите следващите избори гарантирано "всички видове" поради факта ,че си позволявате неща,които преминават всякакви граници и са неприемливи в други държави,ако иска да пита неговия близък приятел Берлускони или Меркел да чуе какво ще му кажат. Прости сметки показват че в България има над 50 000 металдетектори и още толкова любители на хобито , които незалслужено сега се опитвате да отнемете играчките. Всички знаят какво се случи с "другаря" Станишев след като внесе закона за културното-наследство , гласувал съм против него и съм убедил още поне шест човека също да го направят поради една или друга причина . Все пак простите сметки ги правите правилно и знаете ,че 50 000 по поне четири убедени допълнително прави 200 000 гласа ,които са сигурен начин да бъдете изхвърлени , а онзи полицай въобще да не си мисли ,че може да стане президент. Интересно защо на управляващите не им хрумва да забранят всички ловни пушки и други оръжия ,с тях всекидневно стават убийства и престъпления ,а и никой не е чул човек да е влезнал някъде с насочен металотърсач да обира ,истинските престъпници ,включително и тези грабители на национални богатсва не ползват металотърсачи ,всички знаят ,че службите през деветдесетте години масово опоскаха каквото има в страната с булдозери и други скъпи техники и изнесоха навън,а сега замазват очите на хората.
Не знам дали си заслужава заради една амбиция на някой хора БатеБ да плати тази висока цена , и без това няма да спре иманярството на група хора , както не спряха телефонните измами,когато регистрираха предплатените карти,нито са спрели наркотрафика и контрабандата на цигари. Затова БатеБ преди да реже да помисли внимателно ,това не е като да реже ленти на нови обекти по телевизията , да помисли три пъти за да не го сполети участа на другаря Станишев ,другаря Костов ,другаря Цар и всички ,които си мислят ,че могат да правят каквото си искат.
Така че колеги , още отсега се настройвайте и колкото може повече хора да се убеждават да гласуват против сегашните ,ако не променят диаметрално позицията си с тази полицейщина спрямо нас , доводи бол ,достатъчно абсурди в момента правят тези ,това е единствения демократичен начин да си отстояваме интересите , след като не се вслушват в хората ,да си понесат ответният удар,а именно една бюлетина в една скрита кабина , това да е нашият отговор."

Мнението , както и съпътстващите го такива можете да прочетете тук: imperio.forumotion.com/t3743-topic#48584
Последна промяна: 09 Ян 2011 00:01 от Джони.

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 15 Ян 2011 08:50 #2266

• Domina
  • Domina's Avatar
Позволявам си тук да публикувам Становището, с характера на Отворено писмо, изпратено от "НД-Филипопол" по повод последния Проект за Закон за изменение и допълнение на Закона за културното наследство, публикуван, в сайта на МК в последните предпразнични дни, на изтеклана 2010г., а именно на 29.12.2010г.
Пълният текст може да прочетете по-горе във форума, като за целта си позволих да открия самостоятелна тема: "Становище-Отворено писмо от "НД-Филипопол" във връзка с Проекта за ЗИД на ЗКН от 29.12.2010г.", в раздела "БНФМ" !
Последна промяна: 15 Ян 2011 09:21 от Domina.

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 23 Ян 2011 22:14 #2364

• Aemilivs
  • Aemilivs's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 109
Тия глупаци направиха така, че хората да не могат да си купят и ключодържател фигурка на паметника Шипка да речем ..
олигофрения ...

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 24 Ян 2011 12:10 #2366

• zempar
  • zempar's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2434
изобщо не им идва на акъла на малоумните политици че търговията със сувенири е своеобразна реклама на обектите изобразени на сувенирите , които пътуват свободно в европа и рекламират по възможно най ефтиния и ефективен начин , пак се осраха

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 24 Ян 2011 13:00 #2367

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 14164
zempar написа:
изобщо не им идва на акъла на малоумните политици че търговията със сувенири е своеобразна реклама на обектите изобразени на сувенирите , които пътуват свободно в европа и рекламират по възможно най ефтиния и ефективен начин , пак се осраха

Колега прав си !
През тия 20 г. видяхме всякакви политици , но такива некадърници в Министерството на Културата не е имало чак !!
Жал ми е за бат Бойко ще си иде въпреки реализацията на големите инфраструктурни проекти .За да остане на власт още един мандат трябва да Урини още сега ТЪПАНАРИТЕ в МК най - вече натягащия се за служба олигофрен ( чубанджията ) .
Но вече си мисля , че козметичните промени в този кабинет няма да помогнат за оставането му на власт ! Така , че от сега да мислим за кого да гласуваме !
Последна промяна: 24 Ян 2011 13:21 от Slavitoooo.

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 24 Ян 2011 15:44 #2369

• Aemilivs
  • Aemilivs's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
На Бойко културата му е най-маловажния проблем.През културата( да не ползвам други думи) му е за нея.И ако/като му падне главата няма да е заради МК :)

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 26 Ян 2011 16:59 #2383

• Georgi Georgiev
  • Georgi Georgiev's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ, Юрист с успешна практика в областта на хобито Металдетектинг
  • Получени благодарности 152
Последните изменения и допълнения на ЗКН от бр.101 на ДВ от 28 Декември 2010г.са следните:

ЗАКОН ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО
В сила от 10.04.2009 г.
Обн. ДВ. бр.19 от 13 Март 2009г., изм. ДВ. бр.80 от 9 Октомври 2009г., изм. ДВ. бр.92 от 20 Ноември 2009г., изм. ДВ. бр.93 от 24 Ноември 2009г., изм. ДВ. бр.101 от 28 Декември 2010г.

Чл. 28.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2010 г.) Към музеите се създават научни групи от специалисти с научна степен или заемащи академична длъжност. Научните групи се подчиняват в методическо отношение на специализираните научни институции. Редът за създаването им се определя с наредба на министъра на културата.
Чл. 114.
(2) (В сила от 10.04.2010 г.) Националните, регионалните, общинските музеи и музеите със смесено участие могат да извършват правни сделки с културни ценности само от обменния си фонд след разрешение на министъра на културата или от ръководителя на ведомството, към което са създадени, съответно от кмета на общината.
Чл. 126. (В сила от 10.04.2010 г.) Музеите могат да участват на търг след разрешение на министъра на културата, след като представят списък на културните ценности, които ще се предлагат.
Всъщност за мен най интересен е чл.126.
Очаквам най сетне да започнат търгове!

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 26 Ян 2011 20:02 #2386

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 14164
С тия търгове направо ще ни направят Европейци ! Умът ми не го побира това ! Как са се решили да правят закони за търгове .Ако се напънат още малко в тази посока и може би ще замязаме на някоя от Западно европейските държавици !
Последна промяна: 26 Ян 2011 20:08 от Slavitoooo.

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 26 Ян 2011 20:09 #2387

• mitkovich
  • mitkovich's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 121
Не е ли малко нагло да продаваш това което си задължил хората кото са го намерили със закон под най-строги санкций дори и затвор да ти го дадат бзплатно.

Отг:НОВ ПРОЕКТ ЗА ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО 26 Ян 2011 23:34 #2390

• Aemilivs
  • Aemilivs's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Аз не бих си купил нещо от българските музеи, защото ще съм много резервиран към оригиналноста и достоверноста на предмета.Да не говорим, че със сигурност ще търсят западно аукционни цени :)
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат