Джони писа:
Мнение изразявали....Нямат право да изразяват мнение. Трябва само да отразяват безпристрастно новините. Изразяването на мнеие от страна на медиите е манипулация.... "
Оспорване на правото на който и да е да изказва свободно мнението си по каквато и да е тема е неприемливо в никое демократично общество.
Въпросът за отговорността, която следва да се носи от изказалия мнението си е въпрос на нивото на развитието на демокрацията в дадено обществото.
Звучи шизофренично едновременно да защитаваш правото си да изразяваш свободно мнението си и в същото време да ограничаваш правото на другите да изказват мнението си, да ги цензурираш и да налагаш правила, срещу които ти самия в същото това време се бориш.
„А вие защо биете негрите?”. - това е стар комунистически похват, когато хванеш комуниста в някаква издънка, той няма да се покае, няма да каже – извинявайте, хора, сгреших – а ще те нападне с : А Вие защо биете негрите?
Новинарските издания не са за това да четем мненията и линията на редакционната колегия.. Да си ги казват в рубрики "Искрено и лично" или в авторски статии и анализи. Ако това интервю беше от лицето Папелазов, а не от позицията му на държавна длъжност, също нямаше да е важно. А не мога да приема, че лъжата /какавото е в случая/ можем да приемем за изразяване на лично мнение. А и не съм чула досега цяла редакция на вестник да има лично мнение....