Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7

ТЕМА: Тестове и характеристики на металдетектори!

Тестове и характеристики на металдетектори! 13 Ян 2014 17:47 #16714

• Hector metaldetector
  • Hector metaldetector's Avatar
скъпи братя съотечественици пускам една тема от която всеки търсач би се възползвал темата се отнася както за българските така и за западните детектори. целта на занятието е да се види реално кой детектор какви възможности има никъде или поне на много малко места засичам характеристики за даден уред! много писаници много приказки ....и на края нищо затова искам всеки който разполага с клипове или характеристиките нека да бъдат вписани в тази тема смятам че доста колеги ще останат доволни от самата истина и поне ще знаят какво купуват! PS. тъй като почвите на всякъде са различни тестовете може да бъдат приложени през керамика на включена дискриминация/ изчистване на керамиката и после тест през нея така най реално че се определи работата на уреда. също тестове през магнити!
Последна промяна: 13 Ян 2014 17:51 от Hector metaldetector.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Тестове и характеристики на металдетектори! 13 Ян 2014 17:53 #16716

• Hector metaldetector
който както смята за добре слагаш уреда на земята взимаш керамика слагаш 1 малка монета не.. 1лв например и трябва да я чуваш на диск после може да се покаже и на ход колко е стабилна машината ще ти покажа един тест от мойте.-

FAU1-
Последна промяна: 13 Ян 2014 20:24 от Hector metaldetector.

Тестове и характеристики на металдетектори! 13 Ян 2014 18:15 #16719

• ivo0419
  • ivo0419's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 69
ОК тия дни може и да направим показно с МАСКАТА

Тестове и характеристики на металдетектори! 13 Ян 2014 19:06 #16723

• emoxristov
  • emoxristov's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 617
Хекторе , има ли разлика от въздушен тест с гътната антена и със тест във земята ? И ми направи впечатление че като взе за зимаш монетата дупката е доста по високо от там където беше нулата на линията. А има ли разлика когато мяташ сигнала пред антената и когато сигнала е статичен и движиш антената над него ?

Тестове и характеристики на металдетектори! 14 Ян 2014 18:34 #16754

• emoxristov
  • emoxristov's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
Хекторе ,ето ти няколко теста направени на бързо . Тестовете са направени на закрито и има много смущения затова апарата е намален. Първият тест е с : Буркан пълен с много орудена почва от Чипровци с антена на разстояние от сигнала около 20 см.. Почвата е около 9-10 см. В същият тест има и проба с магнит. На вторият клип теста е с магнит и с удари по антената за да се види че е стабилна. Третият тест е с много сигнала за бързина на детекция. Пак казвам че тестовете са направени доста набързо за да ти покажа че и зад магнит се лови сигнал. Като намеря време ще ти го снимам и как работи на полигон. mdet

Антената е малка ОО 2х 17 см.

Последна промяна: 14 Ян 2014 19:03 от emoxristov.

Тестове и характеристики на металдетектори! 14 Ян 2014 22:24 #16760

• Hector metaldetector
благодаря на тези които взеха участие и се постараха да покажат нещо . очаквам характеристики с линия със см. темата е характеристики на мд. да се опише какви са параметрите на всеки даден апарат. ако някой може да заснима майнлаб жпх5000 как работи и на какви дълбочини ще сме доволни , според цената трябва да си заслужава!

Тестове и характеристики на металдетектори! 14 Ян 2014 23:08 #16761

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930

Тестове и характеристики на металдетектори! 15 Ян 2014 09:31 #16773

• Hector metaldetector
браво на елму007 хубав клип!

Тестове и характеристики на металдетектори! 15 Ян 2014 20:00 #16791

• Стоян
  • Стоян's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 44
Баси, на тоя клип сякаш C.Scop-а най-зле се представи :( Трябва обаче да се отбележи, че Tesoro-тата не бяха с оргиналните си сонди, а с ъпгреднати...

Много сериозно съм го загледал тоя модел на C.Scope (6Mxi) и най-вероятно до месец-два ще си го купя... В тази връзка - някой може ли да даде някаква информация от първа ръка за модела? Ако не кокретно за 6MXi, то поне като цяло за фирмата... Някой работил ли е?

Поздрави,
Последна промяна: 15 Ян 2014 20:01 от Стоян.

Тестове и характеристики на металдетектори! 15 Ян 2014 20:02 #16792

• emoxristov
  • emoxristov's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
Качествата на един детектор са комплексни като : дискриминация , стабилна работа , и възможността за работа на по тежки терени. Дълбочината като параметър е лесна за постигане но по важното е при добра дълбочина да се запазят и дискриминацията и стабилността на апарата.
Следните потребители изказаха благодарности: Nesho

Тестове и характеристики на металдетектори! 15 Ян 2014 21:58 #16794

• SP_Detectors
  • SP_Detectors's Avatar
  • Офлайн
  • - Не е член на БНФМ -
  • Получени благодарности 133
Стоян писа:
Баси, на тоя клип сякаш C.Scop-а най-зле се представи :( Трябва обаче да се отбележи, че Tesoro-тата не бяха с оргиналните си сонди, а с ъпгреднати...

Много сериозно съм го загледал тоя модел на C.Scope (6Mxi) и най-вероятно до месец-два ще си го купя... В тази връзка - някой може ли да даде някаква информация от първа ръка за модела? Ако не кокретно за 6MXi, то поне като цяло за фирмата... Някой работил ли е?

Поздрави,

Аз имах C.Scope 4PI ,но той е пулсов ,така че каквото и да ти кажа няма да помогне в твоя случай. Голяма пластмасова кутия с една миниатурна платка в нея и батерийте,иначе кутията е здрава,може да чупиш орехи с нея.Нямат избор на антени.
Следните потребители изказаха благодарности: Стоян

Тестове и характеристики на металдетектори! 16 Ян 2014 19:14 #16820

• lyubo
  • lyubo's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 89
emoxristov писа:
gyulterius писа:
чета и се чудя, тея руските АКА не ги броите за нищо , имам голямо желание да се сдобия с един след време , на мен ми се струват универсални и усещам че ще изпитам голямо удоволстве от работата с подобен апарат

Ами щом имаш колега такова усещане не се чуди ами си купувай. :) Не мисля че има идеален детектор както и идеален търсач. Всеки търсач е различен и има предпочитания към различни детектори.
Занимавам се с детектинг от 2 години....иии нещо.Първият и единствен,за сега,апарат ми е FISER F75.Съжалявам че не мога да кача клипове и снимки,но с 2 думи моооога да кажа:Един път съм много доволен от уреда.....друг път пълно разочарование.
В моя раьон има скали коимо ми качват грунд баланса на 87-88 иии цветно на дискриминация---липсва.Няма сигнал.На AL METAL го дава черно.Но на едно друго място XLT абсолютно мълчи фишера лови цвят.Сложихме 20 сегашни стотинки между 2 тухли.Тухлата е дебела около 5-6 см.XLT-то дава черно,фишера цвят,но до 5 см над тухлата,дигнеш ли малко...черно.
За различните раьони...различни уреди...ТОВА Е САМО МОЕ МНЕНИЕ.
ПОЗДРАВИ

Тестове и характеристики на металдетектори! 17 Ян 2014 18:12 #16845

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4419
SP_Detectors писа:
За Български детектор не виждам пазар в Америка в скоро време.Тук искат едва ли не детектора да им показва какво има под земята. Да не говорим че цените на Българските детектори са супер скъпи. Тук 95% от металдектоpистите ходят в парковете наблизо,а тези паркове са пълни с капачки,пултабс,парчета от кенове,фолио и т.н. С Български металотърсач цял ден ще копаеш тези неща,имам в предвид стотици дупки на ден и килограми с боклуци.Аз съм пробвал и го казвам от личен опит. Така че мислете за дисплей-екран който дава някаква информация за метала,големината,ВДИ #,дълбочина и т.н. За мен най-добрият детектор за тукашните условия е White's Spectra V3i ,защото с него мога да вадя само стотинките и сребърните пръстени и да подминавам боклуците,а ако искам да намирам злато ще трябва да копая и алуминиевите капачки и фолио. Мислете как да разграничите златото от фолиото и пултабите и когато откриете начин ви гарантирам,че ше сте милионери. Иначе БГ детектори са добри за Българските условия,НО в Америка се купуват и продават повече металотърсачи за една година от колкото в БГ ше се продадат за 100 години,така че дерзайте,това е посоката -ЦЕНИ,КАЧЕСТВО,ЕКСТРИ,да са подводни и т.н.

Драгомире фани си вземи един е-трак и ти гарантирам че ще забравиш какво е фолио или пултабс. За България може и да нее най- подходящия детектор но за там определено е. Аз лично от както си взех е-тракa забравих какво е фолио или оловна съчма.

или ctx 3030

Последна промяна: 18 Ян 2014 00:03 от Nesho.
Следните потребители изказаха благодарности: elmu007

Тестове и характеристики на металдетектори! 24 Ян 2014 20:50 #17107

• emoxristov
  • emoxristov's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
Ето един бърз тест на PI машинта. Теста е през паве дебело 8 см. и на разтояние от сигнала на 4-5 см. Антената е малка 17 см. Сигналите са 10 ст. 20 ст. копие на антична монета и един лев.Звука е леко дрезгав заради захранването на апарата със адаптер и заради смущенията. Заради смущенията апарата е много намален като чувствителност.... mdet

Тестове и характеристики на металдетектори! 24 Ян 2014 21:14 #17108

• Hector metaldetector
емоо омръзна ми да гледам претупани работи все на бързо...един бърз тест..........имало смущения............ала балаа..........какви смущения за PI??? ти ако на пи имаш смущения за IB требе да се откажеш тотално! сега мойте уважения към теб ами направи еди1 клип като хората че и на тебе да ти хареса . до сега не видях нищо смислено само заливашш форума с глупости . снима се от страни слага се линия да се вижда реалното разстояние ,не да снимаш от високо и на тъмно...................... научи се най после! и ако нямаш пари за един акумулатор да ти подаря 1 ? теста несе прави с адаптор!....................................................
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
Модератори: Slavitoooo, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, Ilia, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат