Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 05:58 #33163

• Mila
  • Mila's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3154
На служебния имейл на БНФМ днес се получи следното писмо от Dirk Niggemann - търсач от Германия, който поддържа сайта detectorist.eu.

Hello to Bulgaria,
we need your help.
We are searching for а helping treasure hunter at "Gold Beach" in Bulgaria.
A woman wich is there in Holiday needs help.
She have lost her Engagement Ring on the beach. only 1-1,5 meters deep in the water!
The woman is still there for two weeks and can show the area which is to be searched.

The woman speaks German, English and Russian.
Тhe Treasurehunter wich find the Ring will be rewarded with 200€!

If you anyone knows who can help this woman, please let us know.
We make the contact to the woman.
Please email us , Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. or Tel. 0049 177 2950454 ( please in english or german)

With Best Regards from Germany
Dirk Niggemann

С две думи туристка в Златни пясъци е загубила годежния пръстен в морето на 1-1,5 метра и търси помощ от българските търсачи срещу възнаграждение 200 евро. Има имейл и телефон за контакти. Туристката ще бъде още 2 седмици на Златни пясъци.

Който е наблизо и има възможност да помогне, нека пише или да се обади по телефона /на английски или немски/. Самата туристка говори немски, английски и руски.
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, Fastext

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 07:42 #33166

• Радо ВТ
  • Радо ВТ's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 374
Шансовете и са малки, защото в прибоя златото потъва най бързо и се оказва на недостижима за МД дълбочина особено след вълнение. Една от причините е, че прибоя се мести, а другата е леките пясъци с примеси от мидени черупки които се наслагват много бързо отгоре. Когато мястото се знае приблизително се използва балбало. Моето не е готово още, а гаранционния ескалибур на който съм нещастен собственик е в Ирландия и никой не се наема да каже кога ще се върне от ремонт. Председателя на Варненския клуб Ванката е човек с голям опит -Звъннете му да прочете обявата. А дамата ако може да изпрати за нашия форум снимка на пръстена и точния грамаж ще си увеличи шансовете.
Темата е заключена.

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 07:47 #33168

• Fastext
  • Fastext's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1259
Май ще се наложи да пращаме на туристката,Бургаската банда,това е нейният шанс.
Защото при този случай работата не опира до пари,става въпрос за престижа на БНФМ.
Или в краен случай,но не на последно място,Славито трябва да се жертва :)
Някой мърши трябва просто да се смажат! Някой истини трябва просто да се кажат,аз не съм добър, не съм велик, не съм безгрешен,но не съм боклук и неща да бъда...
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: kaveiros, Radislav

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 09:54 #33171

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 12816
Колко подводни апарата има Федерацията?
Да се съберем и да го намерим този пръстен!
Ако се организира нещо, аз ще дойда, мисля, че шанса не е за изпускане!
Разбира се, че за пари, дума не може да става, жената се обръща специално към Федерацията!
Последна промяна: 21 Авг 2015 09:56 от kaveiros.
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, FLORE, Fastext, miro1113, Radislav, prospector

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 09:57 #33172

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 14309
kaveiros писа:
Колко подводни апарата има Федерацията?
Да се съберем и да го намерим този пръстен!
Ако се организира нещо, аз ще дойда, мисля, че шанса не е за изпускане!
Аз подводен детектор нямам в момента но ако кажете тръгвам веднага !
за под вода имам само скуп .
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: Fastext

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 11:00 #33173

• Радо ВТ
  • Радо ВТ's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Със шансове да го намерят са всички пулс индукционни апарати, плюс откровено детските- Garrett150 и 250 по добрия клас АТ-Про и АТ-голд, Суверена-гт, Е-трака, 3030, Деуса Hа уайт MXT -300, DFX, Tknetiks-2 Не съм изброил всички но те собствениците си ги знаят. Да не се нареждат гаражните при атовете, защото разликата в електропроводимоста на морската и питейната вода е много голяма. На морската е 5сименса а на питейната 0005сименса. Там е тайната дето я зарови котето. Ако решите нещо и аз ще се опитам да помогна нестандартно.
Темата е заключена.

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 12:01 #33174

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Айде корпуса, за бързо реагиране към Федерацията...?!!
Поне 4-5 апарата да съберем, за Неделята, даже и да не са подводни, поне до метър могат да работят...
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, FLORE, Fastext

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 12:53 #33175

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
kaveiros писа:
Айде корпуса, за бързо реагиране към Федерацията...?!!
Поне 4-5 апарата да съберем, за Неделята, даже и да не са подводни, поне до метър могат да работят...

Той корпуса нема никакви проблеми пали и тръгва обаче сега говорих с колегата sdsds който почти всеки ден търка по плажовете и неговото мнение е следното
1. след като сме обявили темата някой колега може тихомълком да е отишъл вече за наградата :laugh:
2. от два дена морето е с много силни вълни и шанса да се открие халката клони към нула демек може вече да е потънала доста под обсега на детекторите да не говорим ,че може и вълните да са я отнесли на по - голямо разстояние в страни от мястото където е загубена !

Но въпреки това ако решим да се пробваме колегата sdsds ще удари едно рамо при претърсването , което може да се случи най - рано в неделя тогава и времето ще е най -благосклонно според прогнозите !

ако ще ходим да правя GPXа на подводница пък ако ще и вода да глътне :blink:

Какво мислите ?
Последна промяна: 21 Авг 2015 12:54 от Slavitoooo.
Темата е заключена.

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 14:29 #33176

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Значи, ако има вълни е много голям проблем, не може да се търси вътре с апарат.
Иначе, на два пъти съм търсил загубени слънчеви очила и двата пъти ги намерих, единия път даже след една седмица, след доста бурно море и течения, почти на мястото където бяха загубени.
На дъното не винаги нещата са така, както изглеждат на повърхността.
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo, FLORE

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 15:26 #33177

• Радо ВТ
  • Радо ВТ's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Gp-то не може да бъде наводнено, защото ще му бъдат поставени поне два полиетиленови плика увити със скоч лента. То и останалите импулси имат предимство при настройките пред ВЛФ и многочестотниците които освен настройките за солена вода, трябва да се съобразят и с пробата злато което ще търсят. От проба 333 до проба 999 разликата я виждате сами. Затова няма заводски ВЛФ настроен на злато. Апаратите ще хващат по лесно ниската проба защото е примесена със сребро или мед. Високата проба е трудна цел. В нашия случай с GP проблема ще е с изкопаването на сигнала. (както винаги). Който е копал в морето дупка, макар и 40см знае за какво го споменавам. В такъв случай се взема празно метално казанче от боя без дъно около 30 литра Поставя се върху сигнала и се копае само вътре с канчок. Съгласен съм с доктора, че нямаме такова вълнение за да премести нещо 19,32 пъти по-тежко от самата вода. То си е там. Ще спре когато стигне тежък твърд пясък или на границата от 60- 80 см. Ще мине време и морето ще реши кога да предостави възможност за намиране на сигнали а ние трябва да се съобразим с него защото сме му гости и трябва да се държим като такива.
Последна промяна: 21 Авг 2015 15:29 от Радо ВТ.
Темата е заключена.

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 16:50 #33180

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Ако сигнала е на място, на което се разбиват вълните, може да се закопае на дълбоко, иначе си трябва да мине бая време, да се закопае. За седмица не вярвам.
Всеки който се е гмуркал е забелязал, че дори при голямо вълнение, под водата е много по-спокойно, нанасянето и изместването на слоеве пясък, става там където се разбива вълната, т.е. близо до брега и на него, не навътре..
Последна промяна: 21 Авг 2015 16:54 от kaveiros.
Темата е заключена.

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 17:20 #33182

• vanbg
  • vanbg's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
  • Получени благодарности 119
След като се успокои морето там където са се обръщали вълните се отлага пясък и то много - заглажда се дъното. Когато са големи вълните изхвърлят пясъка на брега и после при затихване го придърпва и наслагва точно там .
Успех и дано се чуят положителни отзиви за търсачите в Бг. .
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: skita6t

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 18:20 #33186

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930
За 5 минути работа големи теории се изписаха ," балбало"-малбало (тва" балбало "и в гугъл го няма кво е , явно е на някъв горски диалект ) :laugh:
Точно за 2-3 минути съм намирал златен пръстен в морето посочен ми от загубилия го , намерих го на 2-3 метра от посоченото място . Пръстена беше престоял няколко дена в морето и не беше изобщо заровен на дълбоко .
Вие докато се каните сигурно вече някой от местното население го е заковал пръстена . secretemo
Темата е заключена.

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 18:36 #33188

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
Последна промяна: 21 Авг 2015 18:38 от Slavitoooo.
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: kaveiros

Търси се търсач за помощ на чуждестранна туристка в Златни пясъци 21 Авг 2015 18:43 #33189

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
Не може да го е изкарал, защото в момента има силно вълнение, пък и да го е изкарал, поне ще е помогнал на жената..
Слави ме е преварил...
И като гледам какви са вълните, пръстена може да го намерим в центъра на Варна..
Последна промяна: 21 Авг 2015 18:48 от kaveiros.
Темата е заключена.
Следните потребители изказаха благодарности: Slavitoooo
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
Модератори: Slavitoooo, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, Ilia, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат