Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Мога ли да ровя в нивите?

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 20:42 #40658

• ltorov
  • ltorov's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
Здравейте.Тъй като съм много слаб в законите а нямам желанието да ги нарушавам -ако си ровя в нивите до пътя и минат полицаи и ме спрат и искат да ми вземат детектора или да ме глобят какво мога да направя за да се защитя.Имам ли права.Благодаря .
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 20:51 #40659

• asparuh
  • asparuh's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2277
Тъй като си нов ,направи си труда да прочетеш теми по твоя въпрос във форума,ако нямаш време за това ,
и чакаш някой да те светне по-бързо,от мен един съвет-като видиш милиционерите-бягай в другата посока ,и си
скрий апарата да нямат доказателства

thanks
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 20:56 #40660

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 14309
ltorov писа:
Здравейте.Тъй като съм много слаб в законите а нямам желанието да ги нарушавам -ако си ровя в нивите до пътя и минат полицаи и ме спрат и искат да ми вземат детектора или да ме глобят какво мога да направя за да се защитя.Имам ли права.Благодаря .

Предлагам ти да прочетеш първо най -горните две теми
metaldetecting.bg/index.php?option=com_k...8&Itemid=126&lang=bg
второ зависи мястото какво е - не трябва да е археологичен обект
трето нивите трябва да не са засети , да си заравяш дупките предполагам ,че знаеш
и общо взето това е но най - важното е да прочетеш темите от линка .
Последна промяна: 16 Мар 2016 21:08 от Slavitoooo.
Следните потребители изказаха благодарности: skita6t, miro1113

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 20:57 #40661

• ltorov
  • ltorov's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
Харесал съм си една нива необработена,тревясала но е близо до главен път.Виждал съм към Шумен колеги с металдетектори да ровят из нивите,но преди години.Значи закона не разрешава.Винаги си зарявам дупките,бягам от археологически обекти макар че не са означени.
Последна промяна: 16 Мар 2016 20:58 от ltorov.

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 20:59 #40662

• skita6t
  • skita6t's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на Регионален клуб Видин, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2557
ltorov писа:
Харесал съм си една нива необработена,тревясала но е близо до главен път.Виждал съм към Шумен колеги с металдетектори да ровят из нивите,но преди години.Значи закона не разрешава
преди да правиш заключения прочети гореспоменатите теми
КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА ФЕДЕРАЦИЯТА ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 21:05 #40664

• yaponetsa
  • yaponetsa's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2163
ltorov писа:
Не можеш ей така.Първо засята ли е нивата,ако е засята забрави.
Имаш ли позоление от арендатора или собственика и,ако нямаш - забрави.
Има ли регистрирани археологически обекти на нейна територия ,ако има пак забрави.
Всичко е относително.

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 21:20 #40665

• ltorov
  • ltorov's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
Говорим за незасята нива от 2 години,няма паметници ,археологически обекти ,просто една нива до главен път.Нивата не е обработвана от 2 години,тревясала буренясала.Арендатора не знам кой е .а дори и да го намеря ,разрешението на документ ли да ми го напише yes .Както каза колегата по-горе ,като ги видиш бегай на далеко като престъпник.Благодаря.

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 21:29 #40667

• miro1113
  • miro1113's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Просто човек
  • Получени благодарности 3823
За съжаление това е родната действителност .
Съобразявай се гледай да не се набиваш на очи , но ако срешнеш хора поздрави ги ако те заговорят не бягай и наистина прочети посочените от Слави линкове .
Ако човек изпусне $100 банкнота и злато за $10 , то за златото ще се наведе , с такъв хъс сякаш парите никога не са съществували !

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 21:29 #40668

• yaponetsa
  • yaponetsa's Avatar
  • Офлайн
  • Член на БНФМ и модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 2163
За това писах че е относително.
Ако има регистриран археологически обект, за който не знаеш,кво правим?По сегашното законодателство си в нарушение.По принцип ако има археологически обект, трябва да е отбелязан.Да ама термина по принцип в съда не важи.Незнанието не оправдава нарушението.Всичко е относително.

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 21:43 #40672

• comander
  • comander's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4278
ltorov писа:
Говорим за незасята нива от 2 години,няма паметници ,археологически обекти ,просто една нива до главен път.Нивата не е обработвана от 2 години,тревясала буренясала.Арендатора не знам кой е .а дори и да го намеря ,разрешението на документ ли да ми го напише yes .Както каза колегата по-горе ,като ги видиш бегай на далеко като престъпник.Благодаря.
Имаш ли отговор от министерството на културата?То е наи важно!!!!!!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че...
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 21:54 #40673

• comander
  • comander's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
ltorov писа:
Според Кирчо от БАТСЗМ казваш че търсиш метеорити и няма проблем ,обаче на практика ти повдигат обвинение за притежание на нерегестрирано техническо средство.От БАТСЗМ спестяват тази подробност за регистрацията понеже тази малка битка е спечелена от БНФМ.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че...
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE, ltorov, Djenko

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 22:04 #40674

• ltorov
  • ltorov's Avatar
  • Офлайн
  • Не е член на БНФМ
Благодаря ви .Металотърсача ми не е регистриран ,както и аз не съм все още член тъй като мерака ми е от ден до пладне.След като закона ми забранява да упражнявам това хоби,що за хоби е тогава.Къде мога да включа металотърсача и да търся без да нарушавам законите на България. thanks

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 22:16 #40675

• cat
  • cat's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1881
То е малко сложно ама да го кажем така , не че неможе ако не си на археологически обект можело обаче то можело да стане археологически обект един вид ти да си го открил и тогава си вътре всичко зависи от това на какъв кеф ще е тоя държавен служител дето ще пише абе българско законодателство . Мен ме е срещала патрулка с детектор на рамо и лопата в ръката и нищо но има осъдени колеги , ти сам си преценяш .
Последна промяна: 16 Мар 2016 22:18 от cat.

Мога ли да ровя в нивите? 16 Мар 2016 22:19 #40676

• comander
  • comander's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
ltorov писа:
Благодаря ви .Металотърсача ми не е регистриран ,както и аз не съм все още член тъй като мерака ми е от ден до пладне.След като закона ми забранява да упражнявам това хоби,що за хоби е тогава.Къде мога да включа металотърсача и да търся без да нарушавам законите на България. thanks
Член се става по съвест ,но уведомлението е задължително,така доказваш че си за хоби на къра.
Следните потребители изказаха благодарности: FLORE, miro1113, Djenko

Мога ли да ровя в нивите? 17 Мар 2016 03:19 #40677

• vvurbanov
  • vvurbanov's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1189
Там е работата, че самите полицаи не са наясно със закона ,който касае металдетектинга.Значи ако обекта е до главен път, то минават много хора и все някой може да се обади в полицията.Та може да дойдат да те проверяват и разкарват.Това е губене на време, нерви и неприятности.
Аз не ходя вече за монети, но бих направил следното.Може да загубя един ден, но бих отишъл в полицията да разговарям с местния шеф.Да си изясним позициите относно търсенето и метадетектинга.След това ще му взема тел. номера, както и този на дежурния.Ако евентуално възникне проблем да им се обадя.Ако не срещна разбиране в полицията ще посетя и прокурора.
Не зная такива срещи дали са провеждани от ръководствата на местните структури на федерацията, но според мен ще има полза.Трябва да се поддържат по тесни връзки с полицията.Като знаят за нас и ни познават, като са информирани и какви са законите, ще се спестят много неприятности за в бъдеще.
Трябва да се изпратят писма до областните началници на полицията или прокурора в които да се иска писменото им потвърждение с печат и подпис , че металдетектингът е разрешен извън археологическите обекти и не се преследва от закона.Това потвърждение вече представлява документ който ще предотврати някои недоразумения при среща с полицаите.Всеки може да извади копие и да го носи със себе си.То сега май има някакво талонче, но е по добре документ (разрешаващ металдетектинга) от полицията или прокуратурата.Преди години имаше нещо такова от директора на КОС.
Последна промяна: 17 Мар 2016 03:24 от vvurbanov.
Следните потребители изказаха благодарности: свещ.Димитър, bobo, fermer, prospector, Djenko
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
Модератори: Slavitoooo, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, Ilia, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат